Pirms nedēļas – 18. martā – apsēdušies pie galda, šodien jaunradītā uzņēmuma "Shield48" komanda ar Didzi Dejus priekšgalā jau domā, kā izgatavot tūkstošiem sejas aizsargvairogu.
"Līdz 24. martam bijām saražojuši kādus 300 – 400 vairogus, šodien pieprasījums ir mērāms tūkstošos, un pasūtījumi saņemti pat no Lietuvas un Igaunijas," portālam irliepaja.lv atzina Dejus.
Lai spētu izpildīt pasūtījumus, "Shield48" nomā telpas dažādās vietās Latvijā. Liepājā viņu sadarbības partneris ir drukas studija "InCopy", bet jau aizvadītās nedēļas nogalē 6. vidusskola "Shield48" aizdevusi septiņus savus "MakerBot Replicator+ 3D" printerus, lai palīdzētu ražot vairogus. Šobrīd printeri pilnā sparā darbojas un drukā vairogus "Corworking Liepāja" kopstrādes telpās.
"Šodien noslēdzām līgumu ar "Latvijas Pastu", kas mums palīdzēs ar piegādēm," pastāstīja Dejus.
Didzis Dejus ir optimistisks: "Kopā mēs to velnu uzvarēsim!"
Pirmos 50 sejas aizsargvairogu paraugus saņēmusi arī Liepājas reģionālā slimnīca.
Liepājā "Shield48" produktu – 50 sejas aizsargvairogus – saņēmusi Liepājas slimnīca, 100 pasūtījusi arī pašvaldība,
un piedāvātie paraugi jau likti lietā, piemēram, sagaidot prāmja Traveminde – Liepāja pasažierus.
Pirmos sejas aizsargus jau saņēmusi arī Latvijas ārstu biedrība, un tās prezidente Ilze Aizsilniece atzinusi, ka "tie noderēs ne tikai mediķiem".
Didzis Dejus un Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.
Kā savā mājaslapā vēsta "Shield48", izprotot aizsarglīdzekļu piegādes problēmas nozīmīgumu un steidzamību, "Shield48" komanda pirms nedēļas sāka strādāt pie sejas vairogu dizaina izstrādes. Apspriežoties ar komandai virtuāli piesaistītajiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem, tika izgatavoti pirmie sejas vairogu prototipi, kurus hakatona 2. dienā komanda klātienē prezentēja vadošajiem Latvijas epidemiologiem Ugas Dumpja vadībā. Rezultātā tika izraudzīts labākais modelis, kuru iespējams lietot papildus sejas maskām un aizsargbrillēm, lai nodrošinātu labāku aizsardzību.
Pēc tam, tikai 48 stundu laikā, tika izveidots sadarbības tīkls visā Latvijā, pilsētās, kur atrodas valsts nozīmes slimnīcas – Liepājā, Ventspilī, Rīgā, Rēzeknē. Tajā apvienojās cilvēki un organizācijas, kuriem ir pieejamas CNC un lāzera griešanas tehnoloģijas.
Komanda ieguva 1. vietu virtuālajā hakatonā, kas risinājās no 17. līdz 19. martam un kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem, un saņēma naudas balvu projekta tālākai attīstībai
"Shield48" ir Didzis Dejus, Jānis Jātnieks, Renārs Leveika, Einārs Edziņš, Sofija Jakobsone, Maruta Skudra-Rumba, Elvīra Krēķe, Fricis Pirtnieks, Armands Buļs un daudzi citi.