Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) pedagogi un topošie dizaineri turpmāk mācību procesā varēs strādāt ar modernu 3D iekārtu.

Pateicoties jaunajai iekārtai, audzēkņi varēs veikt vienu no pilna cikla rotu izgatavošanas procesiem, sākotnēji veidojot izstrādājuma skici un pēc tam to pārvēršot taustāmā prototipā.

Šāda iespēja LMMDV audzēkņiem ir radusies, pateicoties sadarbībai ar uzņēmumu "Baltic3D.eu", kas jauno iekārtu "Asiga Freeform PRO2" nodeva skolas rīcība, lai veicinātu jauniešu 3D modelēšanas un 3D printēšanas prasmju apguvi. Uzņēmums cer, ka šādā veidā iedvesmos topošos speciālistus pievērsties 3D zināšanu apguvei. Uzņēmums iekārtu skolas rīcībā nodod pilnībā bez maksas un skola to varēs izmantot šī mācību gada ietveros.

Uzņēmuma vadītājs Jānis Jātnieks pozitīvi skatās uz sadarbību ar skolu. "Mēs labprāt atbalstām skolas, kurām ir mūsdienīgs skatījums par nākotnē nepieciešamajām prasmēm. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola jau iepriekš pierādījusi, ka domā moderni uzstādot vienu no pirmajiem 3D printeriem Latvijas skolās. Tagad skolas vadība un lieliskie skolotāji ir gatavi laktiņu pacelt augstāk apmācot savus skolēnus ar industriālas kvalitātes iekārtu. Esam priecīgi, ka varam to nodot skolotāju un skolēnu rīcībā, un ceram ieraudzīt daudz jaunus skolēnu dizaina darbus."

3D printeris "Asiga Freeform PRO2" ir stereolitogrāfijas tipa printeris, kuram ir iespējama izcila drukas izšķirtspēja un ātrums, šīs sērijas drukas iekārtas ir piemērotas dažādām profesionālām rūpniecības nozarēm. Viena no tām – juveliermāksla.

"Asiga printēšanas materiālu klāstā tiek piedāvāti 3D drukāšanas materiāli rotaslietām. Tajā skaitā vaska printēšanas un liešanas materiāls, kurš dod iespēju jauniešiem apgūt jaunu pieredzi un mūsdienīgu veidu rotu dizaina un izstrādājumu veidošanā. Turklāt izmantojot jauno iekārtu, audzēkņu modelētos objektus varēs izdrukāt līdz viena mikrona precizitātei," skaidro LMMDV pasniedzējs Edijs Ābele.
Izmantojot jauno iekārtu, audzēkņi varēs veikt vienu no pilna cikla rotu izgatavošanas procesiem. Izmantojot drukas iekārtas radīto 3d modeli, audzēkņi to varēs materializēt vaskā. Savukārt vaska modeli būs iespējams atliet kādā no metāliem - bronzā, sudrabā utt.

"Paldies par šo unikālo iespēju uzņēmumam "Baltic3d.EU". Jau šobrīd skolas audzēkņi strādā ar modernām tehnoloģijām un metodēm un spēj sasniegt izcilus rezultātus dažādos konkursos. Esmu pārliecināta, ka pateicoties jaunajai iekārtai un tās piedāvātājām iespējām, audzēkņu zināšanas un konkurētspēja tikai pieaugs," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Uzņēmums "Baltic3D.eu" atrodas Rīgā un Grobiņā un tas ir Baltijā lielākais 3D printēšanas tehnoloģiju centrs.