"SEB banka" piešķīrusi 4,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "Liepājas enerģija", aģentūrai LETA pavēstīja bankā. Bankā norādīja, ka "SEB banka" un "Liepājas enerģija" noslēgušas līgumu par aizdevuma piešķiršanu uzņēmumam, kā arī esošo saistību pārfinansēšanu kopumā 4,5 miljonu eiro apmērā. "SEB banka" izraudzīta slēgtā cenu aptaujā.

Piešķirtais aizdevums paredzēts uzņēmuma ilgtermiņa ieguldījumu finansēšanai. Aizdevums piešķirts uz 10 gadiem.

"Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons atzīmēja, ka ilgtermiņa kredītu paredzēts izmantot vairākiem mērķiem – siltumtrašu rekonstrukciju darbiem un jaunu klientu pieslēgumu izbūvei, kā arī esoša kredīta refinansēšanai.

"Šobrīd turpinām centralizētājai siltumapgādei pievienot jaunus klientus – gan uzņēmumus, gan privātpersonas un citus klientus," piebilda Jansons, atzīmējot, ka "Liepājas enerģijas" kopējais klientu skaits šobrīd ir 1072, no kuriem 606 ir daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, 210 privātmājas, 109 valsts un pašvaldību iestādes, kā arī 147 juridiskās personas.

Savukārt "Liepājas enerģijas" valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Bērziņš norādīja, ka minētais aizdevums ir uzņēmuma pirmais pilnībā attālināti paņemtais kredīts – iepirkums tika izsludināts elektroniski, pieteikumi parakstīti ar e–parakstiem, kredīta un ķīlas līgumi parakstīti ar e–parakstiem, ķīlas reģistrācija notika elektroniski, kā arī apdrošināšanas polises grozījumi veikti attālināti.

Jau vēstīts, ka "Liepājas enerģijas" apgrozījums 2019.gadā bija 18,35 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 4,46 miljoni eiro.

"Liepājas enerģija" ir siltumapgādes uzņēmums, kas nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, pārvadi, sadali un tirdzniecību, kā arī elektroenerģijas ražošanu. Uzņēmums reģistrēts 2005.gadā. Uzņēmuma īpašnieki ir "Latvenergo" – 51%, Liepājas dome – 39%, SIA "Enerģijas risinājumi" – 10%.

"SEB banka" pēc aktīvu apmēra ir trešā lielākā banka Latvijā.