Otrdien, 17. oktobrī, svinīgi tika atklāta SIA "Liepājas enerģija" jaunākā un videi draudzīgā šķeldas katlumāja Liepājā, Slimnīcas ielā 2. Jaunā katlumāja nodrošina siltumenerģiju 844 dzīvokļiem 15 daudzdzīvokļu mājās, kā arī Liepājas Reģionālajai slimnīcai un vienam komercobjektam, informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

"Šī ir svētku diena gan mums kā uzņēmumam, gan Liepājai kopumā. Īsā laika posmā ir ieguldīts apjomīgs un pārdomāts darbs, lai jaunajā apkures sezonā arvien vairāk uzņēmuma klientu saņemtu siltumenerģiju, kas saražota no videi draudzīga kurināmā – koksnes šķeldas. Tas ir solis uz priekšu gan vides, gan mūsu pašu labklājības ziņā," uzsver uzņēmuma "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.


Foto: Edgars Pohevičs


Īstenojot projektu "Fosilā kurināmā aizstāšana Liepājā", ir izbūvēts jauns šķeldas siltumavots, kas apvieno līdzšinējo autonomo gāzes katlumāju (Grīzupes ielā 89, Slimnīcas ielā 15 un Slimnīcas ielā 25) siltumapgādes sistēmas vienotā centralizētā siltumapgādes tīklā.

"Jaunā šķeldas katlumāja ir uzskatāms, pavisam reāls piemērs tam, kā Liepāja soli pa solim dzīvē ievieš apņemšanos kļūt par videi draudzīgāku, zaļāku pilsētu, lai kopā ar vēl 99 Eiropas pilsētām 2030. gadā sasniegtu klimatneitralitātes mērķus. Līdz ar katlu mājas atklāšanu Liepājā līdz minimumam būsim samazinājuši gāzes patēriņu centralizētajā apkurē – turpmāk siltumenerģija mūsu pilsētā par gandrīz 90% tiks saražota no atjaunīgajiem resursiem," savā uzrunā uzsvēra Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.


Foto: Edgars Pohevičs


Katlumājas būvniecības darbi tika uzsākti aprīļa sākumā, savukārt Spāru svētki tika svinēti jūnija izskaņā. Katlumājas projektēšanu un būvniecību veica AS "UPB". Apkures katlu piegādi un montāžas darbus veica uzņēmums "AGB Serviss".

Projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta kopējās investīcijas ir 3 milj. eiro, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi: 2,916 milj. eiro. Atbalsta summa: 40,00% no attiecināmajiem izdevumiem, nepārsniedzot 1,166 milj. eiro.

Projekta realizācijā ar savu līdzfinansējumu piedalījās arī "OP Corporate bank" filiāle Latvijā piešķirot ilgtermiņa aizdevumu šo ieguldījumu finansēšanai.