Ūdenssaimniecības nozares un siltumapgādes līderis pēc apgrozījuma pērn, tāpat kā iepriekšējos gados, bija uzņēmums "Rīgas siltums", sasniedzot 152,320 miljonus eiro.

Par to liecina SIA "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2018".

"Rīgas siltuma" apgrozījuma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir 4,6%.

Par spīti tam, ka apgrozījums saruka 1,5 reizes, otrajā vietā ar 59,217 miljonu eiro apgrozījumu nemainīgi palika granulu ražošanas uzņēmums "Latgran". Arī trešās vietas ieguvējs nemainījās – tas palika ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmums "Rīgas ūdens", kura apgrozījums samazinājās par mazāk nekā 0,1% un bija 46,431 miljons eiro.

Savukārt uz ceturto vietu pakāpās pērn sestās vietas ieguvējs kurināmā ražošanas uzņēmums "NewFuels" – tā apgrozījums pieauga par 21,4% un sasniedza 25,637 miljonus eiro.

Piektajā vietā ar 24,180 miljonu eiro apgrozījumu ierindojās SIA "Graanul Pellets", kura apgrozījums kritās 1,6 reizes, bet sestajā – SIA "Graanul Invest", kura apgrozījums kritās par teju 24% un bija 22,610 miljoni eiro.

Septīto vietu saglabāja siltumapgādes uzņēmums "Daugavpils siltumtīkli", kura apgrozījumam sarūkot par 2,9%, tas bija 20,102 miljoni eiro. Astotajā vietā tāpat kā pērn ierindojās siltumapgādes uzņēmums "Liepājas enerģija". Uzņēmuma apgrozījums pieauga par 3,3% un tas sasniedza 17,387 miljonus eiro.

Uz devīto vietu pakāpās SIA "Filter", kura apgrozījumam pieaugot par 12,1%, tas sasniedza 13,371 miljonu eiro.

Savukārt topu noslēdza jaunpienācējs kurināmā ražotājs "Scandbio Latvia" (iepriekš "SBE Latvia LTD"), kura apgrozījumam pieaugot 1,4 reizes, tas sasniedza 12,417 miljonus eiro.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, topu pameta SIA "UPB Energy".

"Latvijas biznesa gada pārskata" kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.