"Tosmares kuģubūvētava" apgrozījums gada pirmajā pusgadā sasniedza divus miljonus eiro un tas ir 71 % no 2013.gada attiecīgā periodā sasniegtā ražošanas līmeņa.

Par to liecina paziņojums biržā "NASDAQ OMX Riga", raksta LETA.

Ražošanas apjoms samazinājies vairāku faktoru ietekmes rezultātā – ziemas periodā, kas veido lielu pirmā pusgada daļu, katru gadu samazinās remonta pakalpojumu apjoms. Vienlaikus apgrozījuma līmeni var uzturēt uz kuģu būves apjomu rēķina. Šajā periodā bija kuģu (katamarānu) būves pasūtījumi un pasūtījumi nestandarta iekārtu izgatavošanai gāzes ieguves kompānijām, bet šo pasūtījumu apjomi, kas tika formēti 2013.gada beigās, bija nepietiekami, lai noslogotu kompāniju visu periodu. Tāpat paziņojumā norādīts, ka pirmajos sešos 2014.gada mēnešos uzņēmumā notika AS "Tosmares kugubūvētava" padomes un valdes sastāva maiņa.

Eksporta daļa uzņēmuma apgrozījumā par pirmo pusgadu bija 95,6%.

Paziņojumā arī uzsvērts, ka uzņēmuma realizācija jūlija mēnesī veidoja gandrīz 740 000 eiro vai 38,7% no visa ražošanas apjoma par tekošā gada pirmajiem sešiem mēnešiem.

Uzņēmuma vadībai ir izdevies saglabāt tradicionālo ražošanas pakalpojumu noieta tirgu, piemēram, Nīderlandei ir 20,8% no kopējā apgrozījuma, Krievijai – 21,1% un Norvēģijai – 17,8 %.

AS "Tosmares kuģubūvētava" ir "Rīgas kuģu būvētavas" asociētā sabiedrība (līdzdalība 49,72%).