Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) konstatējusi Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumus maksātnespējīgās kuģubūves kompānijas "Tosmares kuģubūvētava" darbībā.

To aģentūrai LETA pavēstīja FKTK Komunikācijas daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jansone.

Viņa informēja, ka FKTK padome nolēmusi publiskā paziņojumā norādīt, ka "Tosmares kuģubūvētava" ir pārkāpusi Finanšu instrumentu tirgus likuma prasības, noteiktajā termiņā nenodrošinot 2017.gada revidētā pārskata un 2018.gada finanšu informācijas sagatavošanu un izplatīšanu. Tāpat "Tosmares kuģubūvētavas" nav izpildījusi regulas prasības attiecībā uz iekšējās informācijas atklāšanu.

"Publisks paziņojums kā sankcija noteikta, jo "Tosmares kuģubūvētava" ir pasludināts maksātnespējas process, un tās akcijas ir izslēgtas no regulētā tirgus," skaidroja Jansone.

Vienlaikus FKTK norādīja, ka gadījumā, ja "Tosmares kuģubūvētava" pieļauto pārkāpumu rezultātā ir aizskartas ieguldītāju intereses, šādas sankcijas piemērošana ļaus šiem ieguldītājiem izvērtēt iespēju vērsties tiesā ar prasību par zaudējumu atlīdzības piedziņu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Kurzemes rajona tiesa Talsos 2018.gada 9.augustā pasludināja "Tosmares kuģubūvētavu" par maksātnespējīgu. Savukārt "Tosmares kuģubūvētavas" akcijas no biržas "Nasdaq Riga" otrā saraksta tika izslēgtas 2018.gada oktobrī.

2017.gadā "Tosmares kuģubūvētava" strādāja ar 3,493 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,7% mazāk nekā 2016.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 681 549 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"Tosmares kuģubūvētavas" lielākā īpašniece ir "Rīgas kuģu būvētava".