Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemērojusi 1000 eiro soda naudu kuģu būves un remonta uzņēmuma "Tosmares kuģubūvētava" akcionārei Irinai Meļņikai.

Sods uzlikts par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu, aģentūrai BNS pavēstīja komisijas Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Viņa norādīja, ka FKTK padome nolēma Meļņikai piemērot soda naudu 1000 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma 86.panta otrās daļas pārkāpumu, jo savlaicīgi netika sniegta informācija par darījumu ar "Tosmares kuģubūvētavas" akcijām.

Līcīte atzīmēja - ņemot vērā, ka Meļņika Finanšu instrumentu tirgus likuma prasības nepilda atkārtoti, komisijas padome nolēma, ka viņai par likuma prasību neizpildi piemērojama soda nauda 1000 eiro apmērā, kas FKTK ieskatā ir atbilstoša sankcija, ņemot vērā pret Meļņiku sāktajā administratīvajā lietā konstatētos apstākļus.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Tosmares kuģubūvētava" 2015.gada deviņos mēnešos strādāja ar 5,164 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 45% vairāk nekā 2014.gada deviņos mēnešos, un guva 370,1 tūkstoša eiro peļņu pretēji zaudējumiem pirms gada.

Uzņēmuma akcijas kotē "Nasdaq Riga" biržas otrajā sarakstā. Tā lielākā īpašniece ir "Rīgas kuģu būvētava".