Pašlaik notiek sarunas par iespēju izmantot bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas telpas Liepājas teātra vajadzībām, ierīkojot tajās mazo zāli, informēja teātra direktors Herberts Laukšteins.

Pašlaik šāda iecere tikai tiek apspriesta, un līgums ar telpu īpašniekiem vēl nav parakstīts. "Esam tikuši tik tālu, ka šovakar man tiks prezentētas skices, kādas telpas varētu izskatīties pēc pielāgošanas teātra vajadzībām," informēja Laukšteins. Teātra mazā zāle varētu tikt izvietota ēkas otrajā stāvā, bet pirmā stāva telpas apsaimniekotu privātais investors. Lai telpas varētu izmantot teātra vajadzībām, tajās jāveic pārplānošana, skaņas izolācija starp stāviem u.c. pielāgošanas darbi. Ja rokkafejnīcas telpas tiks izmantotas teātra vajadzībām, tās tiks īrētas.

Otras zāles neesamība Liepājas teātrim ir aktuāla problēma vismaz pēdējos 20 gadus, aģentūrai LETA atzina Laukšteins.

"Mazās zāles nepieciešamību varu pamatot ar vairākiem argumentiem, un viens no tiem ir jauno režisoru piesaiste. Sezonā mums ir astoņi vai deviņi jauniestudējumi. Ja ir tikai viens spēles laukums, tad katram iestudējumam jāpretendē uz veiksmes stāstu, ir niecīga riska un uzdrīkstēšanās klātbūtne. Ļoti riskanti ir iedot jaunajiem režisoriem lielo skatuvi - tādi mēģinājumi mums ir bijuši, bet tie nav beigušies īpaši veiksmīgi. Otras zāles neesamība nozīmē to, ka mums nav vietas, kur jaunajiem režisoriem audzēt muskuļus. Mums ir jāpiesaista pieredzējuši režisori un jāiekārdina viņi nākt strādāt uz Liepāju, un tas nozīmē papildu izmaksas," skaidroja Laukšteins.

Ja teātrim būtu otra zāle, tad sezonā varētu iestudēt vēl astoņu jauniestudējumus. Palielinātos arī izrāžu skaits - pašlaik teātris gadā var atļauties iestudēt 200 vai, lielākais, 205 izrādes.

Ir bijuši mēģinājumi teātrim sadarboties ar privāto sektoru - krīzes gados viesnīcas "Promenade Hotel" konferenču telpas nebija tik noslogotas, līdz ar to teātris bija panācis vienošanos ar viesnīcas vadību par šo telpu izmantošanu. "Tur mēs uztaisījām trīs darbus, taču tagad viesnīcā atkal ir palielinājies konferenču skaits, un mēs tikām no turienes izspiesti," skaidroja teātra direktors.

Laika gaitā tikuši apspriesti vēl citi varianti par iespējām izveidot teātra mazo zāli, taču šīs ieceres nobremzējis finansējuma trūkums vai amatpersonu ambīcijas.

"Ideālais variants būtu, ja mazā zāle atrastos blakus teātrim. Zeme, kur varētu būvēt, tur ir, tā pieder pašvaldībai. Ir pat bijis izstrādāts projekts, taču radās sarežģījumi," atzina Laukšteins, skaidrojot, ka šī, tāpat kā daudzas citas ieceres, nav realizēta finansējuma trūkuma dēļ.

Kā ziņots, janvāra sākumā finansiālu grūtību dēļ Liepājā tika slēgta Latvijas 1.rokkafejnīca, apstiprināja kafejnīcas dibinātājs un līdzīpašnieks Raivo Mediņš. Tāpat ziņots, ka Liepājas nekustamo īpašumu uzņēmums "Amberland Real Estate" meklē pircēju bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas ēkai Liepājā, Stendera ielā 18, apliecināja uzņēmuma valdes loceklis Ivars Dreijers, norādot, ka īpašnieki nevēlas atklāt cenu, par kādu īpašums tiek pārdots.