Pretēji domes oficiāli paustajām optimistiskām tūrisma nākotnes prognozēm, Liepājas viesnīcniekiem ir daudz  pesimistiskāks skats uz to. Taču ir pavīdējusi gaisma tuneļa galā.

Nesen Liepājā nodibinātā Liepājas viesnīcu asociācija nākusi klajā ar paziņojumu. Tajā teikts, ka Liepājā ir izudušas vairākas deviņdesmitajiem gadiem raksturīgās viesnīcu servisa nišas: sutenerisms, neoficiālās azartspēles, kriminālo autoritāšu tikšanās vietas utt. Tagad gandrīz viss atkarīgs no maksātspējīgiem tūristiem, kuru skaits pēdējos gados katastrofiski samazinās.

Asociācijā par šo tēmu diskusijas bijušas garas, bet reāls risinājums nav rasts. Taču tad tuneļa galā gaismu ieraudzījuši vienīcu “Centrdomnaremont" un “Poriņš" īpašnieki, kuri nākuši klajā ar priekšlikumu iesaistīt Liepājas viesnīcu biznesā pilsētas nākamo mēru, jo tikai no viņa būs atkarīga pilsētas reālā attīstība.  

Kā teikts paziņojumā, tagad, pēc neilgām diskusijām pie Rīgas advokātiem, jau tiek gatavots koplīgums, par katras viesnīcas desmitās daļas dāvinājumu nākamajam pilsētas mēram.

Kā saka viesnīcas īpšnieks Luijs Fonteins: risks ir, bet citas izejas nav.