Šodien notikušās ASV vēstnieka Latvijā Marka Pekalas vizītes Liepājas domē laikā divi liepājnieki protestēja pret ASV iejaukšanos Latvijas iekšējās lietās.

Viktors Birze un Ernests Leimanis, spītējot lietum un vējam, piketā pauda savu attieksmi pret ASV valdošo aprindu iejaukšanos Latvijas iekšējās lietās, izdarot politisku spiedienu uz Latvijas valdību tā sauktajā ebreju kompensāciju lietā, pēc būtības pieprasot izcelt ebreju intereses pāri visam, un nostādot pārējos Latvijas iedzīvotājus nevienlīdzīgā situācijā.

Pikets tika pieteikts iepriekšējā dienā. Piketētāji pauda savu nostāju sarunās ar garāmgājējiem un masu mediju pārstāvjiem. Tika uzsvērts, ka ASV nav morālu tiesību nedz iejaukties Latvijas politikā, jo šī lielvalsts ir līdzvainīga 50 gadus ilgstošajā padomju okupācijā, kā arī ebrejiem Latvijas valstī nedrīkst būt īpašu privilēģiju, un tiem nepieder vēsturisko ciešanu monopols. Turklāt ebreju īpašumu pieprasītājiem nav ne tiesiska, ne morāla pamata pretendēt uz bezīpašnieka mantu, ņemot vērā, ka denacionalizācijas process ir beidzies.

ASV vēstnieks piketu ignorēja, tādējādi, pēc piketa rīkotāju domām, parādot ASV kopējo nostāju.