Kā rāda "Lursoft" skanēto dokumentu datu bāze, nu jau uzņēmums, kurā Sergeja Zaharjina brālis Valērijs ieguldīja deviņus miljonus latu vērto dāvanu, nodots kādam Kipras ofšoram.

Tas savukārt pieder vēl citai ārzonas firmai, kas savukārt reģistrēta jau īsti "melnā" ārzonā – Panamā.

Kā raksta portāls pietiek.com, ar to, ka problēmu mocītā metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins vecāko brāli Valēriju pirms mēneša vērienīgi apdāvinājis ar saviem vērtīgākajiem īpašumiem, to glābšana nav beigusies: Pietiek jau informēja, ka it kā veselības problēmu dēļ Sergejs Zaharjins pirms mēneša savam brālim uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus. Šo Zaharjina dargāko nekustamo īpašumu kopējā vērtība viņa paša skatījumā bijusi gandrīz deviņi miljoni latu, bet "Latio" vērtētāju – trīsreiz zemāka.

Kā rāda "Lursoft" dati, Zaharjins brālim uzdāvināja savu villu Jūrmalā, Dzintaru prospektā 25, kuras vērtība noteikta tikai 600 tūkstošu latu apmērā, un tāpat Valērija Zaharjina īpašumā nonācis īpašums Liepājā, Baznīcas ielā 3/5, kura vērtība aplēsta 730 000 latu apmērā.

Pārējie trīs īpašumi, kurus Sergejs Zaharjins uzdāvināja brālim, ir vēl divi īpašumi turpat Liepājā, Skolas ielā 1 un Dzintaru ielā 23, kuru vērtība noteikta attiecīgi 180 tūkstošu un 4,5 miljonu latu apmērā. Savukārt uzdāvinātais īpašums Nīcas pagastā novērtēts uz 2,9 miljoniem latu.

Līdz šim bija zināms, ka Valērijs Zaharjins šos īpašumus jau dažas dienas vēlāk – 6. jūnijā, kā rāda "Lursoft" dati, ieguldījis viņam piederošās SIA "Eurneo" pamatkapitālā, tos saskaņā ar Latio vērtējumu novērtējot uz Ls 2,974 miljoniem.

Taču, kā rāda jaunākie "Lursoft" dati, 27. jūnijā – divas dienas pēc tam, kad Pietiek publiskoja ziņas par Zaharjinu ģimenes apdāvināšanos – steidzami nomainīti SIA "Eurneo" īpašnieki: Valērijs Zaharjins 100% kapitāldaļu nodevis Kiprā reģistrētai ārzonas kompānijai "Itingen Limited".

Savukārt šīs kompānijas īpašnieki noslēpušies pavisam "melnā" ārzonā, – kā rāda oficiālie dokumenti, ko Pietiek.com šodien publicē, Kipras kompānijas vienīgais īpašnieks savukārt ir kompānija "Green Limit, Inc", kas reģistrēta Panamā.

Valērijs Zaharjins aizgājis arī no valdes locekļa amata, taču jaunajai valdes loceklei noteikts īpašs ierobežojums – visos jautājumos, kas saistīti ar Zaharjinu īpašumiem, valdei jāsaņem ofšoros noslēpušos īpašnieku atļauja.