Par 5,6% samazinājies SIA "Liepājas enerģija" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifs, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

"Liepājas enerģija" iepriekš regulatoram iesniedza tarifu projektu, kas aprēķināts pie dabasgāzes tirdzniecības cenām no 128,06 eiro par tūkstoš normālkubikmetriem (nm3) līdz 490,89 eiro par tūkstoš nm3. Pie šā gada jūlijā piemērojamās dabasgāzes tirdzniecības cenas 220,55 eiro par tūkstoš nm3 koģenerācijas stacijā Kaiju ielā 33, Liepājā, saražotās siltumenerģijas jaunais tarifs ir aprēķināts 35 eiro par megavatstundu, kas ir par 5,6% zemāks nekā spēkā esošais tarifs.

Patlaban komersants piemēro koģenerācijas stacijā Kaiju ielā 33, Liepājā, saražotās siltumenerģijas tarifu, kas SPRK tika apstiprināts 2012. gada oktobrī. Jaunais, regulatora apstiprinātais tarifs stāsies spēkā 2015.gada 7.septembrī.

Saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" SPRK tarifu projektu un to pamatojošās izmaksas izvērtē 90 dienu laikā un pēc izvērtēšanas 30 dienu laikā pieņem lēmumu. Savukārt laiku, kurā komersants pārrēķina tarifu projektu vai sagatavo nepieciešamo papildu informāciju vai dokumentus, neieskaita tarifu projekta izvērtēšanas termiņā, proti, 90 dienās.

Komersants tarifu projektu regulatorā iesniedza 2015.gada 29.janvārī. Tarifu projekta izvērtēšanas laikā SPRK vairākkārt lūdza komersantam iesniegt papildu informāciju un tarifu projekta precizējumus.

"Liepājas enerģijas" koģenerācijas stacijā saražotā elektroenerģija tiek pārdota obligātā iepirkuma ietvaros par valsts noteiktu atbalsta tarifu atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 10.marta noteikumiem "Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā".

SIA "Liepājas enerģija" nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus. Kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 97 kilometri.

SIA "Liepājas enerģija" akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Enerģijas risinājumi" (10%); uzņēmumā strādā ap 90 darbinieku.