Gada pirmajā mēnesī Liepājas ostā tika pārkrauti graudi, ro–ro kravas, celtniecības materiāli, arī Brocēnos ražotais cements, antracīts, naftas produkti – kopumā 643 012,67 tonnas.

Tas ir par 9,6 % vairāk nekā pagājušajā gada janvārī un par 17,1% vairāk nekā vidēji vienā mēnesī 2017. gadā, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Arī šogad Liepājas ostā dominē graudi, stividorkompānija nodrošina ievērojamu vietējo kravu īpatsvaru un aktivizējas termināli, kas strādā Karostas kanālā. 2018. gada janvārī Liepājas ostā apkalpoti 128 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2657 pasažieri.

Joprojām lielākā kravu grupa Liepājas ostā ir beramkravas, kas veido 75% no visām kravām, bet labības īpatsvars ir 45%. Kā skaidro SIA "Liepaja Bulk Terminal Ltd" valdes loceklis Juris Matvejevs, graudaugu sezona turpinās un aktīvi notiek dažādu lauksaimniecības kravu pārkraušana. "Tas ir nepārtraukts darbs katru dienu – ar klientiem, ar kravu pārvadātājiem, sadarbojoties ar citiem beramkravu termināliem," atzīst Juris Matvejevs un apliecināja, ka arī februārī lauksaimniecības kravas Liepājas ostā būs līdzīgos apjomos.

Janvārī pieaugums arī celtniecības materiālu kravām t.sk. cementam, kura apjomi salīdzinot ar 2017. gada janvāri pieauguši par 68,3 %. Līdz šim cementa kravu apgrozījums lielāks bija vasaras mēnešos, kad ir aktīvā būvniecības sezona, bet šobrīd tā apjomi ir stabili ar pieaugošu tendenci arī ziemas mēnešos. Tāpat stabila kravu plūsma ar pozitīvu pieaugumu ir ro–ro kravu segmentā, ko nodrošina regulāra Stena line prāmja satiksme ar Travemindi (Vācija). Ro–ro kravu apgrozījuma pieaugums šā gada janvārī Liepājas ostā bija 27,4 %, bet kopumā ģenerālkravas veido 14% no visām kravām.

Janvārī ievērojams pieaugums arī lejamkravu segmentā, veidojot 11% no visām kravām. Kā skaidro SIA "DG Termināls" valdes loceklis Jānis Millers, jau 2017. gada nogalē parādījās pozitīva naftas cenu tendence, kas likumsakarīgi aktivizēja arī naftas produktu tirgu. Vēl lejamkravu apgrozījuma pieaugumu nodrošināja sezonālās tranzītkravas no Krievijas uz Eiropu – organiskā (rapšu) eļļa.

2018. gada janvārī lielākais kravu apgrozījums bija SIA "Liepaja Bulk Terminal Ltd" – 208 065,73 tonnas un SIA "Ekers Stividors LP" – 191 498,75 tonnas. Savukārt, kravu apgrozījuma pieaugumu kāpināja DG Termināls (+268%), SIA  "Terrabalt" (+74%), SIA "Duna" (+26,5%), SIA "Metsa Forest Latvia" (+25,4%).