Tiesa apmierinājusi likvidējamās "Trasta komercbankas" prasību piedzīt 1,42 miljonu eiro parādu no zivju pārstrādātāja "Kolumbija Ltd" un galvotājiem - uzņēmumiem "PK Invest" un "Roņu 6".

Par to aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Velga Lūka.

Kurzemes rajona tiesas spriedums paredz par labu "Trasta komercbankai" solidāri no visiem trim atbildētājiem piedzīt 1 422 599,76 eiro. Prasījums bija par kredītu, ko "Kolumbija Ltd" bankā savulaik ņēmusi attīstības projektu īstenošanai, piedziņu.

Spriedumu iespējams pārsūdzēt 20 dienu laikā, skaitot no 13.februāra.

Tiesa ceļā piedzenamais parāds ir daļa no Liepājas zivju pārstrādātāju saistībām pret "Trasta komercbanku". Iepriekš bankas likvidators vairākkārt nesekmīgi mēģināja izsolēs pārdot prasījuma tiesības pret uzņēmumiem "Kolumbija Ltd", "PK Invest", "Baltā zivīte", "Roņu 6", "Liepājas zvejas osta", kā arī Kiprā reģistrēto uzņēmumu "Nirtolex limited". Prasījuma tiesību tirgus vērtība tika noteikta 6 230 699 eiro apmērā.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA "Kolumbija Ltd" ir zivju pārstrādes uzņēmums, kas 2016.gadā strādāja ar 909 753 eiro apgrozījumu un 120 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kā ziņots, "Trasta komercbanku" par likvidējamu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina 2016.gada 14.martā. Savukārt 2017.gada 10.martā "Trasta komercbanka" tika pasludināta par maksātnespējīgu un sākta bankas bankrota procedūra.

Par bankas maksātnespējas administratoru sākotnēji tika iecelts Ilmārs Krūms, taču ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 19.jūnija lēmumu viņš ir atcelts no šo pienākumu pildīšanas. Viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēlusi Armandu Rasu.

Tāpat LETA jau ziņoja, ka Valsts policija pagājušā gada nogalē lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām, tostarp bijušajiem maksātnespējas procesa administratoriem Māri Sprūdu un Krūmu saistībā ar "Trasta komercbankas" likvidācijas procesu.