Liepājas zivju konservu rūpnīcas teritorijā, kas atrodas Roņu ielā 6, turpmāk saimniekos zivju pārstrādes uzņēmums SIA "Syfud", aģentūru LETA informēja uzņēmuma īpašnieks Sigits Ambrazevičs.

Uzņēmuma īpašnieks darījuma summu, par kādu iegādāta ražotnes teritorija, neatklāja, taču norādīja, ka zivju pārstrādes uzņēmumā plānots investēt vairākus desmitus miljonus eiro, kas paredzēti gan veco ražošanas ēku pielāgošanai, gan jaunu ēku būvniecībai un jaunu tehnoloģiju iegādei.

Ambrazevičs uzsvēra, ka plāno izveidot vienu no modernākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Latvijā un Baltijā, kurā plānots nodarbināt vairāk nekā 500 strādājošos. Darbinieki tiks meklēti gan Liepājā, gan apkārtējos reģionos.

Jautāts, ko uzņēmums plāno ražot, Ambrazevičs sacīja, ka paredzēts pārstrādāt Norvēģijā zvejotas zivis un ražot patēriņam gatavu zivju produkciju. "Tie nebūs ne konservi, ne saldētas zivis, tā būs veikalos nopērkama, patēriņam gatava zivju produkcija," sacīja Ambrazevičs.

Viņš piebilda, ka ļoti cer uz "zaļo koridoru" investīcijām no Liepājas pašvaldības puses un tādā gadījumā jaunā rūpnīca varētu sākt darbu jau 2022.gadā.

Vaicāts par uzņēmuma saistību ar citiem viņam piederošajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem, Ambrazevičs piepilda, ka "Syfud" nebūs saistīts uzņēmumiem Lietuvā - tas būšot atsevišķs projekts un patstāvīgs uzņēmums, taču "veidos zināmu sinerģiju ar Lietuvas uzņēmumiem realizācijas tirgos".

Vienlaikus uzņēmuma vadītājs norādīja, ka plašāku informāciju varēs sniegt pakāpeniski, projekta attīstības gaitā.

Jau ziņots, ka likvidējamās "Trasta komercbankas" administrators Armands Rasa 2019.gadā piedāvāja iegādāties prasījuma tiesības pret SIA "Kolumbija Ltd", SIA "PK Invest", SIA "Baltā zivīte", SIA "Roņu 6" un Kipras uzņēmumu "Nirtolex Limited", kā arī nekustamo īpašumu Liepājā, Roņu ielā 6e kā lietu kopību.

Tāpat aģentūra LETA jau vēstīja, ka iepriekš "Trasta komercbankas" administrators vairākkārt piedāvāja izsolē iegādāties prasījuma tiesības pret "Kolumbija Ltd", "PK Invest", "Baltā zivīte", "Roņu 6" un "Nirtolex Limited".

Tostarp, pēc "Trasta komercbankas" mājaslapā minētās informācijas, izsolē 2017.gada jūnijā prasījumu tiesību piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākuma cena bija 1,977 miljoni eiro, kamēr saistību atlikums 2017.gada maija beigās bija 8,507 miljoni eiro.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka SIA "Syfud" reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Lietuvas iedzīvotājs Amrazevičs, kuram pieder arī šī gada martā reģistrēts uzņēmums, ar tādu pašu juridisko adresi un pamatkapitālu, SIA "Syfud Salmon".