Līdz 21. decembrim iespējams pieteikties uz maksātnespējīgā Liepājas zivju pārstrādes uzņēmuma "Kolumbija Ltd" mantu, kā arī prasījuma tiesībām pret piecām juridiskām personām.


Maksātnespējas procesa administrators Armands Rasa* informē, ka pirmajā izsolē ar augšupejošu soli tiek pārdota likvidējamajai akciju sabiedrībai (LAS) "Trasta komercbanka" piederošo lietu kopība 10, 5 miljonu eiro vērtībā. Šo lietu kopību veido prasījuma tiesības pret piecām juridiskām personām 7 857 442,98 eiro apmērā, kas nodrošinātas ar komercķīlām un hipotēkām, un nekustamais īpašums Roņu ielā 6D, Liepājā, 1, 1 miljona eiro vērtībā; nekustamais īpašums Roņu ielā 6, Liepājā, 450 300 eiro vērtībā; kustamā manta – ražošanas pamatlīdzekļi 1, 1 miljona eiro vērtībā; kā arī visas (100 000) SIA "Baltā Zivīte" kapitāla daļas par pirkuma maksu 1 eiro.


Savukārt prasījuma tiesības sastāv no 2 534 191,65 eiro prasījuma pret Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumu (LSEZU) SIA "Kolumbija Ltd"; 662 846,17 eiro prasījuma pret LSEZU SIA "PK Invest"; 1 308 137 un 1 737 012,74 eiro prasījuma pret "Nirtolex Limited", kas reģistrēta Kiprā.


Lietu kopības sākumcena ir 3 876 173,30 eiro, kas noteikta atbilstoši nekustamo īpašumu, kustamās mantas un ieķīlāto ķīlas priekšmetu vērtībai. Izsoles solis noteikts 200 000 eiro apmērā. Izsoles sākuma datums bija 1. decembris, noslēgums – 2021. gada 1. janvāra pulksten 13.


Visām personām, kuras vēlas piedalīties izsolē, līdz 21. decembra pulksten 23.59 jāiemaksā nodrošinājuma summa 10% (387 617,33 eiro) apmērā no izsoles sākuma cenas, kā arī dalības maksa 20 eiro un jānosūta lūgums bankas administratoram par autorizāciju izsolei.


Kā portālu irliepaja.lv informēja Rasas palīgs Jānis Ešenvalds,


interese par izsoli esot jūtama jau tagad, taču izsolījuma summas investoriem šķietot pārāk augstas.

Ja arī šī izsole beigsies bez rezultāta, administratoram ir tiesības pārdot lietu kopumu arī par zemāku summu, taču, kā uzsvēra Ešenvalds, "centīsimies nodrošināt, lai pārdošanas summas ir pēc iespējas lielākas".


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka, atbilstoši VID lēmumam, no 10. novembra apturēta zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Kolumbija LTD" saimnieciskā darbība. Bez nodokļu parādiem uzņēmumam bija arī reģistrētas deviņas aktīvas komercķīlas, kuru ņēmējs ir likvidējamā "Trasta komercbanka".


Pirmo reizi tiek izsolīta ne tikai prasījuma lietu kopība, bet arī nekustamie īpašumi un kustamā manta, portālam irliepaja.lv sacīja Ešenvalds, bet pirmā izsole, kurā plānoja izsolīt tikai prasījuma lietu kopību pret Liepājas SEZ uzņēmumiem SIA "Kolumbija Ltd", SIA "PK Invest", SIA "Baltā Zivīte", SIA "Roņu 6", SIA "Liepājas zvejas osta" un Kiprā reģistrēto uzņēmumu "Nirtolex Limited", bija plānota jau 2016. gada 9. septembrī, kad prasījumu tiesību tirgus vērtība bija 6,231 miljons eiro, bet izsoles sākumcena – 4,673 miljoni eiro. Uz šo izsoli nepieteicās neviens dalībnieks, tāpat kā uz trim nākamajām, kurās izsoles cena bija samazināta.


"Kolumbijas" atklāšana 2013.gada maijā. Vidū domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un uzņēmuma īpašnieks Igors Krupņiks. Foto: irliepaja.lv.


"Kolumbija LTD" 2019. gada finanšu rezultāti nav publiskoti, un jau pērnās vasaras vidū uzņēmuma īpašnieks Igors Krupņiks "Latvijas Avīzei" atzina, ka "gan "Kolumbija Ltd", gan "Baltā Zivīte" un "Libava" praktiski nestrādā un ir iesaldēti". 2018.gadā kompānijas apgrozījums samazinājās trīs reizes salīdzinājumā ar 2017.gadu un bija 402 388 eiro, kā arī kompānija cieta zaudējumus 366 067 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"Kolumbija LTD" ir reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,134 miljoni eiro. "Kolumbijas LTD" īpašnieki vienādās daļās ir Igors Krupņiks (33%), Krievijas pilsonis Vadims Prokofjevs (33%) un Kiprā reģistrētais uzņēmums "Nirtolex limited" (33%), bet uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Krupņiks un Prokofjevs.


* Rasa stājās maksātnespējas administratora Ilmāra Krūma vietā pēc tam, kad FKTK 2017. gada maijā vērsās tiesā ar pieteikumu par Krūma atcelšanu no administratora pienākumu pildīšanas, jo konstatēja, ka "Trasta komercbankas" administrators neatbilst Kredītiestāžu likuma noteiktajām prasībām, kā arī konstatēja tādu administratora rīcību, kas FKTK vērtējumā bija uzskatāma par ļaunprātīgu.