Policijā un prokuratūrā vērsies bijušais "Tonus Elast" darbinieks Dmitrijs Šadrins, jo uzskata, ka uzņēmuma iepriekšējie īpašnieki viņam ne tikai palikuši parādā, bet arī atņēmuši dzīvokli.

Ar SIA "Tonus Elast" Šadrins, kurš jau gandrīz pusgadu atrodas ārpus Latvijas, pēc paša sacītā, sadarbojies ar kompāniju 15 gadus, nodrošinājis produkcijas izplatīšanu Krievijā – trīs Galējo Ziemeļu apgabalos.

Šobrīd, kad sadarbība pārtrūkusi, uzņēmuma produkcija netiek tirgota ne Komi, ne Arhangeļskas apgabalā, ne Jamalas Ņencu autonomajā apvidū, portālam sacīja Šadrins, piebilstot, ka "Tonus Elast" jaunajam saimniekam Maligina kungam un AS "Olainfarm" tas droši vien nav zināms.

Šadrins portālam raksta: "Stāsts ir sens – tā sākums bija 1996/97. gadā. Toreiz kompānija "Tonus Elast" īrēja nelielas telpas aiz "Salas XL" Klaipēdas ielā."

Šadrins līdz tam bija strādājis ar "Laumas" produkciju – tirgojis to Krievijā.

"Lai paplašinātu sortimentu, atnācu uz "Tonus Elast". Sākās darbs. Par skaidru naudu – Latvijā."

Kad Maskavā nodibināta uzņēmuma pārstāvniecība, Šadrins uzsācis sadarbību ar tās vadītājiem, un 1996.gadā ar "Tonus Elast" līdzīpašnieka Aleksandra Čečotkina "svētību" noorganizējis pirmo pasūtījumu par apmēram 3000 dolāriem – "za čornij nal", respektīvi, norēķinoties skaidrā naudā. Tādā garā darbs turpinājies, šādā veidā ("čornij val") pārvarēta arī 1998.gada krīze. Šadrins pakāpeniski palīdzējis "Tonus Elast" iekarot Galējos Ziemeļus.

"2005.gadā strādāju jau ar visu kompānijas preču sortimentu – ap simts nosaukumiem. Starp citu, Krievijā reti kurš strādā ar visu sortimentu."

Sadarbība bijusi tika labā, ka Čečotkins pat palīdzējis Šadrinam ar kredītu vienistabas dzīvokļa iegādei. Vienā brīdī Šadrinam piedāvāts komercdirektora amats, taču viņš atteicies, jo "Ziemeļos darba bija pāri galvai".

Pārdošanas apjomi auguši, visas vienošanās starp "Tonus Elast" un  Šadrinu tikušas ievērotas.

"Palūdzu aizdevumu divistabu dzīvokļa iegādei. Čečotkins piekrita. Vispirms dzīvoklis M.Ķempes ielā 28 tika noformēts uz firmas komercdirektora Romana Gramiko vārda, bet, kad biju to ar visiem procentiem izmaksājis – manā rīcībā ir visi "melno" maksājumu grafiki ar parakstiem un zīmogiem, dzīvokli zemesgrāmatā pārrakstīja uz manu vārdu."

Tikmēr likumdošanas Krievijā kļuvusi stingrāka un firmas, ar kurām Šadrins savedis kopā "Tonus Elast", sākušas prasīt legālu sadarbību un līgumus. Aī Šadrins vairākkārt rosinājis firmas īpašnieku esošās – gan nelegālās, gan legālās – vienošanās nostiprināt ar līgumu.

"2010.gadā biju labāko pārdevēju desmitniekā – 178 000 eiro bija ietirgoti "po čornomu" un vēl 24 000 legālā veidā pēc līguma. Īpašnieki rosinājuši atvērt firmas veikalus Ziemeļos. Taču bijuši arī neapmierinātie, piemēram Aleksandra Čečotkina brālis Leonīds, kuram neesot paticis, ka Šadrinam tiek maksāti tik lieli procenti.

2011.gadā, pēc tam, kad "Tonus Elast" paugstinājis pārdošanas cenas par 7%, "bet dažām manām firmām – pat vairāk nekā par 20%!", sekojis piedāvājums Šadrinam ieķīlāt viņa jau izmaksāto ("po čornomu") dzīvokli Mirdzas Ķempes ielā 28, jo apgrozībā bijis liels daudzums preču. Firmas īpašnieks savukārt solījis parakstīt visas oficiālās vienošanās. Šadrins pie notāres Larisas Medvedevas parakstījies par aizdevuma līgumu ar ķīlas nodrošinājumu 16 000 eiro apmērā, bet Čečotkins solītās vienošanās nav parakstījis.

"Kopš tā brīža sākās vieni vienīgi iepriekšējo vienošanos pārkāpumi – attiecībā uz preču iekraušanas grafikiem, cenām utt. Un šis bardaks turpinās līdz pat šim laikam."

Pēc Čečotkina nāves Šadrinam bijusi tikai viena saruna ar atraitni, pēc tam nav varējis viņu vairs sazvanīt, arī uz epasta vēstulēm nav saņēmis atbildes. Pērn Šadrina parakstītais dokuments par ieķīlāto dzīvokli pārdots SIA "Estate Capital", kuri, saskaņā ar Liepājas tiesas šā gada martā pieņemto spriedumu, "tagad it kā ir mana dzīvokļa īpašnieki".

Spriedums ir stājies spēkā, taču, tā kā Šadrins pēdējā pusgada laikā nebija Latvijā un nebija saņēmis ne uzaicinājumus uz tiesu, ne spriedumu, lai varētu to noteiktajā termiņā pārsūdzēt, viņš griezies pie tiesībsargājošām iestādēm un saņēmis atbildi, ka "Jums ir tiesības lūgt atjaunot apelācijas iesniegšanas termiņu, ja tam ir objektīvi apstākļi un iesniegt apelācijas sūdzību."

To Šadrins arī grasās darīt.

Uzziņa
1995.gadā dibinātā SIA "Tonus Elast" ražo elastīgos medicīniskos izstrādājumus – no elastīgajām saitēm līdz pat konstrukcijas ziņā sarežģītiem korsešu izstrādājumiem, kas paredzēti grūtniecēm un jaunajām māmiņām bērna zīdīšanas laikā.

SIA "Tonus Elast" produktu portfelī ir vairāk nekā 100 dažādu produktu veidi, no kuriem vispieprasītākie ir saites un kompresijas izstrādājumi. Kopumā gadā SIA "Tonus Elast" ražotnē Nīcas pagastā tiek saražoti vairāk nekā 11,2 miljoni izstrādājumu. No tiem 11% tiek realizēti Latvijas tirgū, kamēr 89% nonāk jau 35 eksporta valstīs. Lielākie tirgi ir NVS, Eiropas Savienības valstis, Indija un Tuvo Austrumu valstis. Latvijā

SIA "Tonus Elast" strādā nedaudz vairāk nekā 200 darbinieki.

Pērn uzņēmuma apgrozījums bija 7,3 miljoni eiro, nerevidētā peļņa – 1,7 miljoni eiro.

(No SIA "Tonus Elast")