Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) metālapstrādes uzņēmums SIA "Jensen Metal" pērn strādājis ar 36,319 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,02% lielāks nekā 2018.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 30,2% un sasniedza 5,945 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.


Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka peļņas pieaugums ir saistīts ar ārkārtīgi augsto aktivitātes līmeni gada laikā, kā arī vairāku gadu mērķtiecīgu sadarbību ar esošajiem klientiem, jaunu klientu attiecību nodibināšanu un koncentrēšanos uz efektivitātes un produktivitātes palielināšanu.


"Jensen Metal" nākotni uzņēmuma vadība vērtē pozitīvi, vadības ziņojumā norādot, ka jauno tehnoloģiju iespējas melnā metāla ražošanā, jauns tehnoloģiskais aprīkojums, palielināta jauda un stipra klientu bāze nodrošina uzņēmumu ar iespējām nākamā gada laikā palielināt apgrozījumu un optimizēt ražošanas procesus turpmākajos gados.


Vadības ziņojumā teikts, ka tiek apsvērta iespēja paplašināt nerūsējošā tērauda ražošanu un ieviest jaunas tehnoloģijas.


Covid-19 pandēmijas ietekmē uzņēmums sagaida nedaudz zemāku aktivitātes līmeni nekā iepriekšējā gadā, tomēr būtiska ietekme ilgtermiņā nav sagaidāma, teikts vadības ziņojumā.


2018.gadā "Jensen Metal" strādāja ar 29,286 miljonu eiro apgrozījumu un guva 4,567 miljonu eiro peļņu.


Uzņēmuma pamatdarbība ir nerūsējošā tērauda, melnā metāla un alumīnija produktu un komponenšu ražošana. 2019.gadā uzņēmumā strādāja 337 darbinieki, kas ir par 18,7% vairāk nekā 2018.gadā.


"Jensen Metal" dibināts 2004.gadā, uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Dānijas uzņēmums "Jensen Metal Holding". Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Dānijas pilsonis Larss Bū Kristensens.