Patlaban tiek meklēts veids jaunā Liepājas cietuma būvniecību sākt gadu agrāk, nekā tas bija paredzēts līdz šim, šodien pēc koalīcijas partiju tikšanās žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš atgādināja, ka, veidojot šī gada budžetu, tika panākta vienošanās, ka cietuma būvniecība tiktu sākta 2022.gadā.

"Saprotu, ka tagad tiek meklēts veids, kā to darīt gadu agrāk. Domāju, ka iesim šajā virzienā. Tas, ka celtniecība ir paredzēta, tas ir skaidrs," teica politiķis.

Jaunās konservatīvās partijas politiķis Gatis Eglītis norādīja, ka jautājums par jauna cietuma būvniecību Liepājā drīzumā nonāks valdībā.

Jautāts, vai valdības partiju vidū atbalstītajās investīcijās ekonomikas atveseļošanai pēc "Covid-19" krīzes paredzēti līdzekļi arī jauna Liepājas cietuma būvniecībai, Eglītis norādīja, ka šajā līdzekļu pakotnē tas nav ietverts.

Liepājas cietuma būvniecībai būtu nepieciešams cits finansējums, par ko tiks informēta valdība, kur jautājums drīzumā varētu nonākt, teica politiķis.

Viņš atzina, ka Liepājas cietuma būvniecība ir daļa no tiem infrastruktūras projektiem, kas ir izstrādāti un varētu līdzēt ekonomikas sildīšanai, pārvarot krīzi.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Liepājas cietuma būvniecības iepirkumā pērn uzvarēja SIA "Arbora", taču ar to līgums netika noslēgts, jo valdībā netika rasts atbalsts finansējuma piešķiršanai.

"Arbora" piedāvāja darbus paveikt par zemāko cenu - 113,6 miljoniem eiro.

Pēc lēmuma par līguma neslēgšanu ministrs paziņoja, ka plāno izsludināt starptautisku konkursu.