Prāmju satiksmes uzņēmum "Stena Line" 2021.gadā par 40% palielinās kravas pārvadājumu kapacitāti Baltijas jūras maršrutā starp Trāvemindi un Liepāju, aģentūru LETA informēja "Stena Line group" pārstāvji, ziņo LETA.

Maršrutā starp Trāvemindi un Liepāju pašlaik pārvadājumus veic divi viena modeļa prāmji "Stena Gothica" un "Urd". 2021.gadā to vietā stāsies divi moderni "RoPax" prāmji, kuru nosaukumus "Stena Line" pagaidām nav atklājis. Jaunie prāmji par 40% palielinās kravas ietilpību šajā maršrutā un saīsinās reisa ilgumu no 27 līdz 20 stundām. Tādējādi būs pieejami pārvadājumi ar fiksētu grafiku un 12 reisiem nedēļā – pa sešiem katrā virzienā. Šis maršruts, ko "Stena Line" pārņēma 2012.gadā, kļuvis par nozīmīgu Eiropas loģistikas tīkla daļu, kas savieno Baltiju, Krieviju un NVS valstis ar Vāciju un pārējo Eiropu.

Uzņēmuma Latvijas maršrutu vadītājs Johans Edelmans norādīja, ka pieaudzis pieprasījums no Baltijas jūras reģiona klientiem. Pašlaik "Stena Line" nostiprina savas pozīcijas un 2021.gadā abos maršrutos uz Latviju un no Latvijas klientiem piedāvās jaunus, modernus prāmjus, lielāku kravas ietilpību un pievilcīgākas pasažieru ērtības.

"Stena Line" Baltijas jūras Kravu pārvadājumu nodaļas vadītājs Oskars Osis skaidroja, ka šādā veidā tiks uzlaboti mūsu kravu pārvadājumu klientiem paredzētie pakalpojumi – precēm gan ar autovadītāju, gan bez, kā arī kombinētajiem pārvadājumu risinājumiem.

Jaunie prāmji piedāvās arī uzlabotas pasažieru ērtības un palielinātu kajīšu skaitu.

Kā ziņots, "Stena Line" no nākamā gada arī maršrutā starp Nīnashamnu Zviedrijā un Ventspili Latvijā sāks pārvadājumus ar diviem moderniem "RoPax" prāmjiem. Jauno, moderno un pagarināto prāmju ietilpība palielināsies par 30%, turklāt ievērojami paplašināts tiks piedāvājums uz kuģa klāja.

"Stena Line" veic pārvadājumus 18 maršrutos Eiropā, trīs no tiem – Baltijas jūras reģionā.