Tikai četrus ar pusi gadus vadījusi viesnīcu "Promenade Hotel", Inese Židele paguvusi tajā daudz ko izmainīt, un tas šim viesmīlības uzņēmumam nācis tikai par labu.


"Bija doma, ka atbraukšu, izpētīšu tirgu, sapratīšu, kurā virzienā viesnīca iet, un pēc tam reizi nedēļā atbraukšu un došu savus ieteikumus, kā uzlabot pārdošanu, kā arī meklēšu jaunus klientus."

Taču drīz vien kļuvis skaidrs, ka strādāt attālināti nav tik vienkārši.

"Sapratu, lai kaut ko paveiktu, ir jābūt uz vietas, jāredz situācija, nevar attālināti kaut ko darīt."

Konstatējusi, ka piedāvātais produkts ir ļoti labs, bet pietrūkst zināšanu un stratēģijas produkta virzībai tirgū.

Četru gadu laikā viesnīcā "Promenade Hotel" tika veiktas krasas izmaiņas, daļai darbinieku pat bijis grūti tās pieņemt.

Tagad palicis pēdējais posms – vienotas viesnīcas iekšējās sistēmas izveide, kas ļaus ar mazāku darbinieku skaitu paveikt vairāk un ātrāk, pastāsta Inese.

Aizvadīto gadu laikā viesnīca paplašinājusies līdz 58 numuriem, attīstīta konferenču-pasākumu nodaļa, izveidots SPA centrs, kas jo dienas kļūst populārāks, saņemts augsts Kurzemes tūrisma asociācijas vērtējums – balva "Lielais Jēkabs" par labāko dizaina naktsmītni Kurzemē, apsteidzot pat tādu pērli kā Rūmenes muiža. Ir vēl desmitiem citu izmaiņu, ko viesnīca "Promenade Hotel" piedzīvojusi Ineses Žideles laikā – sākot ar biznesa pusdienām un svētdienas brančiem restorānā "Piano", jaunu mājaslapu, aktivitātēm sociālajos medijos un  beidzot ar personāla profesionālo izaugsmi, kurai vadītāja rūpīgi seko līdzi.


Šobrīd Ineses atbildībā jau ir ne vien viesnīca "Promenade Hotel", bet arī jaunā viesnīca "Art Hotel Roma" un "Romas beķereja". Iemantota īpašnieku uzticība, un Inese augstu vērtē to, ka viņai dota šī iespēja būt daļai no komandas, kas strādā, lai liepājnieki un Liepājas viesi varētu atpūsties un izbaudīt Liepājas viesmīlību.


Inese nāk no Ozolniekiem, Jelgavas pusē Zemgalē, un brīvajos brīžos dodas turp apciemot vecākus un brāli – jūrnieku pēc profesijas.

Jūra, tāpat kā pasaules apceļošana kļuvusi ārkārtīgi tuva arī Inesei, un viņa ar fotoaparātu rokās bieži aizstaigā līdz pludmalei, lai pavērotu mainīgos saulrietus

un fiksētus tos fotogrāfijās. Meistarīgi uzņemtās bildes, ko Inese publicē savā Facebook profilā, apliecina faktu, ka viņa ir arī sertificēta fotogrāfe.

Kā fotogrāfe un nu jau arī kā liepājniece Inese priecājas par atjaunoto Sv.Trīsvienības katedrāli, uz kuru paveras lielisks skats no viņas mansarda dzīvokļa Lielajā ielā, bet brīvajos brīžos labprāt aizbrauc arī uz Karostas Ziemeļu molu, Beberliņiem, Bernātu dabas parka takām vai vienkārši dodas ielās, lai papriecātos par vēsturiskajiem namiem. Savus viesus viņa ved arī uz Pētertirgu, Jūrmalas parku vai mazajām kafejnīcām, kuru Liepājā netrūkst.

Savas profesionālās karjeras laikā Inese guvusi nenovērtējamu pieredzi, ar kuru tikai retais var sacensties. Vispirms pabeigusi mājturības fakultāti Latvijas Universitātē, apgūstot visdažādākās prasmes – no ēdienu gatavošanas līdz šūšanai, ādas apstrādei un gleznošanai. Tāpat šajā laikā gūstot ieskatu filozofijā, psiholoģijā un citās labam skolotājam nepieciešamās jomās.


Starptautiskais tūrisma institūts, kas vēlāk pārtapa biznesa augstskolas "Turība" fakultātē, bija Ineses nākamā un liktenīgā izvēle.

Augstskolas laikā sākusi strādāt viesnīcas "Radisson SAS Daugava" restorānā "American Cafe", pēc tam Inese pusgadu aizvadījusi viesnīcā "Carlton Highland" Edinburgā, Skotijā, kur apgūti profesijas augstākie standarti.

"Tā bija ļoti laba skola, kura man ielika pašus labākos pamatus viesmīlības jomā un es to ļoti novērtēju," par Skotijā nostrādāto laiku saka Inese. Tur apgūtais bijis mērs, ko Inese allaž izmantojusi arī vēlāk.

Kā nozīmīgu soli karjerā Inese vērtē tobrīd jaunatvērtajā Rīgas viesnīcā "Grand Palace" nostrādātos četrus gadi. Viesnīcas menedžments jaunajai darbiniecei uzticējis arvien atbildīgākus pienākumus un amatus. Tur strādājot, Inese guvusi starptautisku pieredzi,


jo darba pienākumos ietilpa komandējumi uz dažādiem tūrisma tirgiem – Sanktpēterburgu un Maskavu, Berlīni, Helsinkiem, Londonu, Milānu, Romu, Oslo, Tallinu, Viļņu, Barselonu un citām Eiropas pilsētām.

Pēc šī mazliet stīvā un perfektā posma Inese nolēmusi atvilkt elpu un pieņēmusi piedāvājumu divus gadus pastrādāt Krētā, kur klasisko biznesa kostīmu varējusi nomainīt pret brīvāku stilu. Divi Krētā nostrādātie gadi bija labs rūdījums, atzīst Inese, jo nācies mācīties, iegūt jaunu pieredzi, iepazīt citu kultūru un darba vidi un atrast īsto pieeju, lai personāls – nepakļāvīgie grieķi, albāņi, bulgāri – galu galā respektētu viņu – sievieti – kā viesnīcas vadītāju.

Atvērts prāts, elastība, sadarbība un neizmērojama viesmīlība raksturo Grieķijas viesmīlības nozari, taču vērtīgākā tieši Grieķijā gūtā pieredze bijusi, ka situācijās, kad liekas, neko vairs nevari izdarīt, tomēr vienmēr ir risinājums, un to viņa arī radusi.

Pirms pārcelšanās uz Liepāju un atgriešanās viesnīcu nozarē Inese vēl paguvusi gūt pieredzi Latvijas vadošajos iepirkšanās interneta portālos.

"Tas man deva ļoti labu pieredzi darbam ar sociālajiem mēdijiem, guvu priekšstatu par cilvēku iepirkšanās paradumiem interneta vidē, un apguvu vēl daudzko citu".