Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes vadība no šā gada 26.-28. aprīlim piedalās Vācijas-Latvijas ostu dienās, kuras norisinās Vācijas ostas pilsētā Hamburgā, informē SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Uzstājoties atklāšanā, Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis vēlreiz uzsvēra Vācijas un Latvijas transporta, loģistikas nozares uzņēmumu sadarbības nozīmi. Foruma laikā galvenokārt tiek diskutēts par to, kā strādāt un mainīties jaunajos ģeopolitiskajos un loģistikas apstākļos, kā pārvarēt dažādus izaicinājumus.


Viens no labākajiem sadarbības piemēriem ir regulārā "Stena Line" prāmju līnija starp Liepāju-Travemindi, kas ir Lībekas priekšosta Vācijā. 2016.gadā Liepājas SEZ pārvalde noslēdza sadarbību līgumu ar Lībekas ostu, kas veicināja savstarpējo sadarbību un no 2016. gada trīskārtīgi palielinājies pārvadāto kravu apjomu.  

Arī šā gada trīs mēnešos pārvadāto kravu daudzums t.sk. jaunās automašīnas ir stabils un veido 13 081 ro-ro kravu vienības, kas ir par 26% vairāk nekā gadu iepriekš tādā pat laika periodā.

2018.gadā arī Liepājas SEZ pārvalde rīkoja Latvijas-Vācijas ostu dienu, stiprinot izveidoto sadarbību transporta, loģistikas un preču apmaiņā jomā.


Liepājas SEZ pārvalde jau 2016. gadā noslēdza sadarbības līgumu ar Lībekas ostas pārvaldi (Lubeck Hafen-Gesellschaft GmbH – LHG), kura ir Vācijas lielākais prāmju ostas operators Baltijas jūrā, bet 2018. gadā rīkoja Liepājas SEZ pārvalde rīkoja Vācijas – Latvijas ostu dienas Liepājā.