Pagājušajā nedēļā vienu no lielākajām ķīlām devis reģionālais atkritumu pārstrādes uzņēmums "Liepājas RAS", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Uzņēmumu reģistrā (UR).

Pašu ķīlu devusi kūdras ražošanas kompānija SIA "Pindstrup Latvia", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Uzņēmumu reģistrā (UR). AS "Danske Bank" no uzņēmuma ņēmusi ķīlu 9,75 miljonu eiro apmērā, raksta LETA.

Savukārt AS "Baltikums Bank" no "Beet&Feed Ingredients a.s" ņēma ķīlu četru miljonu eiro apmērā, savukārt AS "SEB banka" no AS "Valmieras stikla šķiedra" ņēmusi ķīlu 3,75 miljonu eiro apmērā, bet no SIA "Baltic Restaurant Business" banka ņēmusi ķīlu trīs miljonu eiro apmērā.

Tāpat pagājušajā nedēļā SIA "Nordea Finance Latvia" no SIA "Skandi motors" ņēmusi ķīlu 1,7 miljonu eiro apmērā, AS "Swedbank" no SIA "Liepājas RAS" ņēmusi ķīlu 1,12 miljonu eiro apmērā (aizdodot 800 000 eiro), "Hornell Teknikinvest AB" no SIA "Marco Rīga" ņēmusi ķīlu 950 000 eiro apmērā, bet VAS "Latvijas attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") no SIA "Hotelexpertservices" ņēmusi ķīlu 900 000 eiro apmērā.

Pagājušajā nedēļā tika reģistrētas 59 komercķīlas, bet 48 tika dzēstas.

Reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 189 miljardi eiro, no kuriem ir spēkā komercķīlas ar kopējo maksimālo prasījuma summu 128 miljardi eiro. Dzēsto reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 60 miljardi eiro.

Pagājušajā nedēļā visvairāk komercķīlu – 19 – ņēmusi ''Altum" par kopējo summu 1,37 miljoni eiro. Tai seko SIA "InCredit Group" ar sešām komercķīlām 75 750 eiro vērtībā, "SEB banka" ar piecām komercķīlām par 7,27 miljoniem eiro, "Swedbank" ar četrām komercķīlām 1,66 miljonu eiro, "Nordea Bank AB" ar trim komercķīlām 1,95 miljonu eiro vērtībā un AS "Citadele banka" ar trim komercķīlām 438 015 eiro vērtībā.