AS "Liepājas papīrs" konsolidētais apgrozījums pērn bija 8,129 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 13% un bija 549 452 eiro, liecina informācija "Firmas.lv", ziņo LETA.

Tostarp koncerna mātes sabiedrības poligrāfijas uzņēmuma "Liepājas papīrs" apgrozījums bija 8,045 miljoni eiro un peļņa – 528 969 eiro.

Koncerna gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn turpinājās daudzi valsts noteiktie nosacījumu saistībā ar Covid–19 pandēmiju, kas apgrūtināja uzņēmējdarbības plānošanu ilgtermiņā.

Kā piemēru uzņēmuma vadība min, ka ārkārtējās situācijas periodā vairāki uzņēmuma darbinieki nebija saņēmuši vakcinācijas sertifikātu, kas ietekmēja ražošanas organizēšanu.

Pērn koncerns turpināja mazināt ražošanas un pārdošanas apjomus Krievijas tirgum, kā iemeslu minot augstu risku samaksas saņemšanai, papildu zaudējumu iespējamību transportēšanas dēļ, kā arī Krievijas rubļa kursa svārstību dēļ.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn "Liepājas papīrs" pasūtīja drukas iekārtu "Omet" no Itālijas, kā arī gatavās produkcijas kontroles un griešanas iekārtu "Flexour" no Polijas. Iekārtas tiks uzstādītas 2022.gadā, kas ļaus palielināt ražošanas apjomus un kvalitātes kontroli.

Vienlaikus šajā gadā liels izaicinājums būs Krievijas tirgus pamešana, kas jākompensē ar jauniem eksporta tirgiem citās valstīs.

Tāpat arī problēmas turpmāk radīs izejmateriālu un energoresursu cenu pieaugums, ko jāspēj kompensēt ar cenas pieaugumu uzņēmuma produkcijai, teikts ziņojumā.

"Liepājas papīra" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 7,747 miljoni eiro, kas ir par 16,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 71,4% – līdz 486 224 eiro.

Mātes sabiedrība "Liepājas papīrs" ir dibināta 1993.gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 090 eiro, tas nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un ir viens no vadošajiem uzlīmju un etiķešu ražotājiem Baltijas valstīs.

"Liepājas papīra" patiesais labuma guvējs ir Jānis Vilnītis.