Pateicoties Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes aktīvam darbam, popularizējot Liepāju kā vienu no interesantiem kruīzu galamērķiem, otrdien, 19. jūlijā, Liepājas ostā ienāca Freda Olsena Balmorāla kruīza kuģa tūre, informē Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. Tas jau ir trešais kruīza kuģis, kas šogad apmeklē Liepāju, bet tuvākā mēneša laikā gaidāmi vēl trīs kuģi.

Savu kārtējo kruīzu kuģis "Balmoral" uzsāka Edinburgā, Lielbritānijā, 16. jūlijā. Uz kuģa klāja ir 667 pasažieri, no kuriem lielākā daļa izmantoja plašo ekskursiju piedāvājumu un iespēju iepazīt Liepāju nesteidzīgā pastaigā. Šoreiz tika piedāvāta arī iespēja iepazīt novada kultūrvēsturisko mantojumu un doties uz Rucavu.

Kā atzina kuģa kapteinis Valentīns Giuglea, tad Freda Olsena Balmorāla kruīzi ir vērsti uz Lielbritānijas tirgu, līdz ar to lielākā daļa pasažieru ir Lielbritānijas iedzīvotāji, bet esot arī pasažieri no Japānas, Austrālijas un citām valstīm. "Kruīza kuģis ir būvēts pirms 30 gadiem Vācijā, bet ir rūpīgi uzturēts un atjaunots. Kopumā uz kuģa ir 11 klāji un plašs atpūtas piedāvājums.  Kruīza laikā kuģis piestās septiņās pilsētās."

Savukārt Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis uzsver, ka ir prieks sagaidīt Liepājas ostā kārtējo kruīza kuģi, kas ir attaisnojis ieguldīto darbu, bet gandarījums ir arī par pasažieru ieinteresētību iepazīt Liepāju un doties ekskursijās.

Tika ievērota arī tradīcija – kruīza kuģim "Balmoral" pirmo reizi ienākot Liepājas ostā, kuģa kapteinis uzņēma Liepājas SEZ pārvaldnieku, lai apmainītos ar piemiņas zīmēm. Kruīza kuģis piestāja SEZ SIA "Ekers Stividors LP" piestātnē, un tā uzņemšanu nodrošināja Liepājas SEZ pārvalde un termināls, savukārt par ekskursijām, kruīza kuģa pasažieru atpūtas un izklaides programmu Liepājā parūpējās tūrisma aģentūras "Latvia Tours" un "JATravel", kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi nodrošina informācijas punkta darbību autobusa pieturā pie Liepājas Universitātes, lai kruīza pasažieriem, kuri Liepāju vēlas apskatīt bez gida, palīdzētu nokļūt interesējošajās vietās. Tirdziņā Rožu laukumā pilsētas viesiem bija iespēja iegādāties amatnieku darinājumus un mājražotāju gardumus.

Kruīza kuģis Liepāju atstāja 19. jūlija vakarā, lai dotos tālāk uz Sāremā salu Igaunijā. Nākamo kruīza kuģi "Seven Seas Splendor" Liepājas osta sagaidīs 21. jūlijā.

Jau vēsturiski Liepājas osta ir bijusi daudzfunkcionāla osta, kas apkalpo gan kravas, gan pasažieru kuģus, un tieši tādēļ tiek attīstīta Jahtu osta un veicināta prāmju satiksmes paplašināšanās, kā arī strādāts, lai Liepājai piesaistītu kruīza kuģus.

Liepājas SEZ pārvalde ir "Cruise Lines International Association" (CLIA) biedre no 2018. Gada, un aktīvi darbojos, lai popularizētu Liepāju kā kruīza kuģu galamērķi. Kruīza kuģa ierašanās ikvienā Baltijas jūras ostā nodrošina ne tikai atpazīstamību, bet dod arī pienesumu vietējai ekonomikai.