Trešdien, 28.jūnijā, Liepājas ostas 43.piestātnē, ko apsaimnieko SIA "Ekers Stividors LP", pietauvojās 224 metrus garais kruīza kuģis "Seven Seas Splendor", atvedot uz Liepāju 690 ceļotājus, šoreiz galvenokārt no ASV.


Kuģis Liepājā piestāja jau otro reizi, pērn jūnija sākumā tas uz Liepāju bija atvedis ap trīssimt galvenokārt Lielbritānijas tūristu.


Šoreiz "Seven Seas Splendor" Liepājā ienāca no Rīgas, un tālāk dosies uz Visbiju Gotlandē. Kopumā kruīzā iekļautas divas ostas Dānijā, divas Latvijā, Visbija Zviedrijā un Tallina Igaunijā, pastāstīja SIA "Riga Cruiseship Agency" pārstāvis Jānis Vilciņš, kurš jau vairāk nekā desmit gadus strādā kruīza pasažieru apkalpošanas jomā.


Kā pastāstīja Vilciņš, līdz šim viņa darba lauks galvenokārt bijis Rīgā, taču pērn iezīmējies vēl viens pieturas punkts – Liepāja. Daļēji tas saistīts ar Pēterburgas "izkrišanu" no aprites un to, ka kruīziem Baltijas jūrā nācies meklēt jaunu ostu.


"Pirms tam ļoti labi bija strādājis Liepājas tūrisma informācijas birojs, piedāvājot reklāmas materiālus un tūrisma maršrutus, un Liepāja tika izvēlēta," stāsta Vilciņš.


Diemžēl šogad kruīza kuģu Liepājā būs mazāk – tikai trīs, nevis seši, kā tas bija pērn. Iemesls tam ir nesamērīgi dārgais tūristu autobusu pakalpojums Liepājā un tuvējā apkaimē. Arī šoreiz aģentūra bija meklējusi autobusus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.


"Pilsēta ir skaista, tūristiem patīk, ekskursijas ir interesantas, gidi sagatavoti, piegādātāji gatavi sadarboties. Bet – te ir ļoti dārgi strādāt,

dārgāk nekā Rīgā. Kā redzat, mums ir piesaistīti arī lietuviešu autobusi, jo reizēm viņi ir gatavi strādāt par nedaudz zemāku cenu nekā vietējie. Kruīzu kuģi meklē lētākas vietas, piemēram, Visbiju. Piemēram, Sāremā," teic Vilciņš.


Foto: irliepaja.lv.


Liepājā tūristi no "Seven Seas Splendor" apmeklēs Sv.Trīsvienības katedrāli un noklausīsies ērģeļkoncertu, dosies uz Karostu, kur šoreiz piedāvājumā iekļauts arī Karostas cietuma apmeklējums, kā arī viņiem tiek piedāvāta trešā ekskursija – mākslas un arhitektūras tūre ar ieeju koncertzālē "Lielais dzintars".


2022. gadā Liepājas osta uzņēma sešus kruīza kuģus, kas atveda vairāk nekā 2500 viesu no ASV, Apvienotās Karalistes, Skotijas, Vācijas un citām valstīm.


"Seven Seas Splendor" ir otrais kruīza kuģis, kas šogad apmeklē Liepāju. Maijā ostā piestāja 238 metrus garais un 32 metru platais "Bolette" ar 995 pasažieriem un 629 apkalpes locekļiem. Kuģis Liepājā ieradās no Antverpenes (Beļģija), bet tālāk tā ceļš veda uz Ņūkāslu (Lielbritānija), Visbiju (Zviedrīja), Tallinu (Igaunija) un Rīgu.