Liepājas Neredzīgo biedrība izstrādājusi vairākus priekšlikumus Latvijas nodokļu politikas jomā, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību.

Kā šodien "Rietumu Radio" informēja biedrības vadītājs Māris Ceirulis, priekšlikumi iesniegti vairākās valsts institūcijās, tai skaitā Labklājības ministrijā, un paredz sociālo uzņēmumu veidošanu, kā arī darba devēja nodokļa samazinājumu darba devējiem, kuri nodarbina personas ar invaliditāti, raksta aģentūra LETA.

"Esam izpētījuši, kāda ir likumdošana citās valstīs, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, un izstrādājuši konkrētus priekšlikumus, lai līdzīgas izmaiņas ieviestu arī Latvijā," skaidroja Ceirulis, piebilstot, ka ar Latvijas Integrācijas fonda atbalstu biedrības pārstāvji šogad bijuši pieredzes apmaiņas braucienā Anglijā.

"Citās valstīs uzņēmumiem, kuri nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, tiek piemērotas nodokļu atlaides un citi atvieglojumi," skaidro Ceirulis. Liepājas Neredzīgo biedrības izstrādātie priekšlikumi paredz sociālo uzņēmumu veidošanu, kur puse no strādājošiem būtu personas ar invaliditāti, darba devējiem, kuri nodarbina invalīdus samazināt darba devēja nodokli no 24% uz 15% u.c.

"Svarīgi, lai darba devējam būtu motivācija ņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti. Pašlaik šāda darba devējus motivējoša atbalsta instrumenta nav," uzsver Ceirulis. Vienīgā iespēja esot Nodarbinātības Valsts aģentūras piedāvātās subsidētās darbavietas.

Vakar Liepājas Neredzīgo biedrība saņēmusi atbildi no Labklājības ministrijas. Kā informēja Ceirulis, tajā pausta pateicība par biedrības izstrādātajiem priekšlikumiem un solīts aicināt biedrības pārstāvjus tos skaidrot detalizētāk un kopīgi strādāt pie priekšlikumu ieviešanas dzīvē.

"Man ir prieks, ka valsts institūcijas saprot, ka arī nevalstiskās organizācijas var nāk ar labiem priekšlikumiem. Mēs jau esam tie, kuri ikdienā strādā ar cilvēkiem, kam izmaiņas likumdošanā ir nepieciešamas," sacīja Ceirulis. Viņš arī norādīja, ka dažu partiju programmās, kuras, visticamāk, veidos jauno valdību, ir iekļauti solījumi par, piemēram, sociālo uzņēmumu veidošanu. "Redzēsim, vai partijas pildīs savus solījumus un vārdi ies kopā ar darbiem," piebilda Ceirulis.

Šonedēļ Olimpiskajā centrā Liepājas Neredzīgo biedrība atzīmēs 55 gadu jubileju. Plānots, ka jubilejā piedalīsies ap 500 biedrības biedru, kā arī aptuveni 100 sadarbības partneru.