Jau rakstījām, ka pieaug "Liepājas metalurga" kreditoru un darbinieku prasījumi pret uzņēmumu. Izrādās, uz prāvām summa pretendē arī bijušie lielākie akcionāri.

Kā portālu informēja maksātnespējas administratora Haralda Velmera preses pārstāvji, divu bijušo lielāko akcionāru Iļjas Segala un Sergeja Zaharjina prasījumu veido kompensācijas par neizmantoto atvaļinājumu un atlaišanas pabalsts. Segala kopējā prasījuma summa ir 18 607,42 lati, savukārt Zaharjina 24 425,31 lats.
 
Kirova Lipmana prasījumu veido prasījums par neizmaksāto darba algu par gandrīz gadu ilgu periodu (28.12.2012. līdz 09.12.2013) par kopējo summu 65 798,14 lati. Lipmans prasījumu pamato ar prettiesisku atbrīvošanu no darba tiesiskajām attiecībām, kā rezultātā viņam par šo periodu pienākas atlīdzība vidējās izpeļņas apmērā. Lipmana kreditora prasījums nav atzīts pilnā apmērā, jo tiesā tiek risināts strīds par uzteikuma pamatotību.

Daudzi tieši Zaharjinu un Segalu vaino uzņēmuma novešanai līdz bankrotam un 2012. gada augustā ir sākts kriminālprocess, kura ietvaros tiek pārbaudīta informācija par iespējamu "Liepājas metalurga" vadības noziedzīgu rīcību piesavinoties uzņēmuma naudas līdzekļus un aktīvus. Viens no līdzekļu "izpumpēšanas" veidiem bijis nesamērīga atalgojuma noteikšana uzņēmuma vadības pārstāvjiem. Tāpat ievērojami līdzekļi "izpumpēti", izmantojot metāllūžņu iegādes shēmu. Portāls pietiek.com savulaik rakstīja, ka Zaharjina alga bijusi pat miljons latu gadā. Tādēļ fakts, ka "Liepājas metalurgs" šobrīd ir viņam parādā 24 425,31 latus, šķiet nedaudz savāds. Taču tas, protams, ir saskaņā ir likumu un Sergejs Zaharjins pašlaik ir tikai viens no 1796 darbiniekiem, kas gaida savu neizmaksāto atalgojumu.

Jau rakstījām, ka piektdien, 10.janvārī, atzīti "Liepājas metalurgs" kreditoru un darbinieku prasījumi 180,468 miljonu eiro vērtībā. To aģentūrai BNS pavēstīja kompānijas maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Uz to brīdi esot 124 kreditoru prasījumi, kā arī 1796 darbinieku prasījumi. Kopumā atzīti 75 kreditoru prasījumi pilnā apmērā, trīs atzīti daļēji, savukārt desmit prasījumi nav atzīti. No kopējās atzītās prasījumu summas 170,455 miljoni eiro ir galvenais prasījums, bet 10,013 miljoni – blakus prasījums.

Velmers piebilda, ka visi "Liepājas metalurga" kreditoru prasījumi vēl nav izskatīti.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka šomēness gaidāms lēmums par uzņēmuma aktīvu pārdošanas veidu, kā arī to novērtējums, ko veic audita kompānija "PricewaterhouseCoopers".

Tāpat vēstīts, ka pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem "Liepājas metalurga" investoru meklējumiem Liepājas tiesa uzņēmumu atzina par maksātnespējīgu. "Liepājas metalurga" kreditoru pieteikumu iesniegšana beidzās 13.decembrī.

Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta kopš 2013.gada pavasara.