Uzņēmuma "Lauma Fabrics" medicīnas preču zīmola "Lauma Medical" jauniegūtais sertifikāts palīdzēs produkcijai un zīmolam nostiprināties esošajos un apgūt jaunus tirgus.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja "Lauma Medical" Pārdošanas nodaļas vadītājs Gatis Stūris.

Patlaban "Lauma Medical" produkcija tiek realizēta 12 valstīs. Galvenais noieta tirgus patlaban ir Krievija, taču uzņēmuma produkcija pieejama arī Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Kazahstānā, Kirgizstānā, Moldovā, Gruzijā. Eiropā "Lauma Medical" produkcija tiek eksportēta uz Vāciju, sacīja Stūris.

"Jaunā standarta iegūšana palīdzēs mums gan nostiprināt pozīcijas esošajos tirgos, gan atvērs durvis arī uz jauniem tirgiem," sacīja Stūris. "Tiek slēgtas vienošanās ar jauniem sadarbības partneriem un eksportētās produkcijas apjoms un apgūto tirgu skaits palielināsies."

Jauniegūtais sertifikāts liecina par augstu kvalitāti visos procesos, sacīja Stūris, skaidrojot, ka uzņēmumā sakārtota iekšējā sistēma, sistematizēta struktūra, tiek kontrolēti visi ražošanas procesi, sākot no izejvielu iepirkšanas, piegādātāju izvēles, līdz pat produkcijas iepakošanai un realizācijai.

Setifikāta iegūšana bija nepieciešama, lai uzņēmuma produkcija būtu konkurētspējīga un spētu nostiprināties esošajos, kā arī apgūt jaunus tirgus Neatkarīgo Valstu Sadraudzības un Eiropas Savienības dalībvalstīs, sacīja Stūris.

"Konkurence šajā nozarē ir ļoti liela, un, lai izkarotu savu vietu, ir jābūt augstas kvalitātes produktam," norādīja Stūris.

Kā ziņots, 2019. gada janvārī tekstilmateriālu ražošanas uzņēmums "Lauma Fabrics", kas ir arī medicīnisko izstrādājumu ražotājs ar zīmolu "Lauma Medical", saņēma starptautiski atzītu kvalitātes standartu medicīnas preču ražotājiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Lauma Fabrics" apgrozījums 2017.gadā bija 32,513 miljoni eiro, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 11,4% un bija 2,291 miljons eiro.

"Lauma Fabrics" tiešais īpašnieks ir apakšveļas ražošanas uzņēmumu grupa "European Lingerie Group", kuras galvenā mītne atrodas Latvijā. Grupai ir ražotnes Latvijā, Ungārijā un Vācijā. "European Lingerie Group", izmantojot zīmolu "Lauma Fabrics", ražo mežģīnes un tekstilmateriālus lielākajiem apakšveļas ražotājiem, bet ar zīmolu "Lauma Medical" tiek ražoti medicīniski tekstilizstrādājumi. Tāpat uzņēmumu grupā izstrādā, ražo un izplata apakšveļu ar zīmoliem "Conturelle" un "Felina".