SIA "Lauma Fabrics" apdares ceha rekonstrukcijā plāno ieguldīt 4,9 miljonus latu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja palīdze Zane Umbraška.Apdares ceha rekonstrukcijas projektu plānots pabeigt līdz 2015.gada aprīlim. Rekonstrukcijas izmaksas uzņēmums plāno finansēt no savas peļņas, bet Eiropas Savienības fondu atbalsts šim projektam ir 30% apmērā.

Apdares ceha rekonstrukcija palīdzēs uzlabot uzņēmuma konkurētspēju ārvalstu tirgos, jo uzlabosies krāsojuma kvalitāte, samazināsies resursu patēriņš un palielināsies produkcijas partiju apjomu daudzveidība, skaidroja Umbraška.

Apdares ceha rekonstrukcijas darbi jau ir sākušies. Uzņēmuma darbinieki no 22.jūlija līdz 11.augustam devās kolektīvā atvaļinājumā, un ražošanas process šajā laikā nenotika. Kamēr lielākā daļa no 550 uzņēmuma darbiniekiem atpūtās, aptuveni 30 darbinieki kopā ar apakšuzņēmējiem strādāja pie apdares ceha rekonstrukcijas.

Atvaļinājuma laikā demontētas vecās iekārtas, mazgāti griesti un gatavotas grīdas jaunajām iekārtām. Pašlaik jau piegādāta un uzstādīta vācu firmas "Menzel" mazgāšanas līnija un četras jaunas vācu firmas "Thies" krāsošanas iekārtas. Piegādātas arī jaunas ūdens mīkstināšanas un atsāļošanas iekārtas.

Pie jaunajām iekārtām tiek pievilktas jaunas komunikācijas - ūdensvadi, tvaika vadi, elektrības kabeļi, saspiesta gaisa vadi un kanalizācija. Oktobra beigās tiks piegādātas vēl septiņas krāsošanas iekārtas. Kopumā apdares ceha rekonstrukcijas gaitā šogad tiks piegādātas 14 jaunas krāsošanas iekārtas.

Nākamajā gadā plānots piegādāt pilnīgi automatizētu ķīmisko staciju, lenšu krāsošanas līniju un laboratorijas iekārtas.

Uzņēmumā "Lauma Fabrics" strādā 550 darbinieku. Šogad uzņēmums plāno sasniegt 23,6 miljonu latu apgrozījumu un investīcijās novirzīt 2,5 miljonus latu.

Kā ziņots, pērn uzņēmuma apgrozījums bija 24,229 miljoni latu, kas ir par 9,22% vairāk nekā 2011.gadā, teikts uzņēmuma gada pārskatā. "Lauma Fabrics" tīrā peļņa 2012.gadā bija 2,829 miljoni latu, kas ir par 42% vairāk nekā 2011.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 1,995 miljonus latu.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka no kopējā realizācijas apgrozījuma pērn materiāli sieviešu veļas šūšanai veidoja 21,69 miljonus latu, medicīnas produkcija - 2,215 miljonus latu, formēšanas izstrādājumi - 160 544 latus, korsešu izstrādājumi - 164 069 latus.

Galvenie noieta tirgi bija Baltkrievija, Baltijas valstis, Ukraina, Polija, Krievija, Francija.

"Lauma Fabrics" pagājušajā gadā jaunās iekārtās un tehnoloģijās investēja 423 729 latus.

"Lauma Fabrics" dibināta 2005.gada 21.oktobrī. Kā patstāvīga juridiska persona tā sāka savu saimniecisko darbību 2006.gada janvārī. "Lauma Fabrics" īpašnieks ir Kiprā reģistrētais "Myrtyle Ventures Limited".