Tekstilmateriālu ražotājas SIA "Lauma Fabrics" apgrozījums pagājušajā gadā bija 29,065 miljoni eiro, kas ir par 18,4% vairāk nekā 2020.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 3,7 reizes līdz 395 586 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka no kopējā "Lauma Fabrics" apgrozījuma materiāli sieviešu veļas šūšanai veidoja 27,252 miljonus eiro, medicīnas produkcija – 9524 eiro, formēšanas izstrādājumi – 470 314 eiro, korsešu izstrādājumi – 581 606 eiro, bet iepirktie cietie kausiņi – 752 064 eiro. Galvenie "Lauma Fabrics" noieta tirgi 2020.gadā bija Baltijas valstis, Vācija, Polija, Maroka un NVS valstis.

Būtisks samazinājums medicīnisko preču grupas apgrozījumā 2021.gadā saistīts ar medicīnas biznesa nodalīšanu atsevišķā sabiedrībā SIA "Lauma Medical", kas ir "Lauma Fabrics" meitassabiedrība. Savukārt apgrozījuma palielinājums citās produktu grupās ir saistīts galvenokārt ar cenu kāpumu uz materiālu grupām, ko izraisīja pieaugošās izejvielu un energoresursu izmaksas 2021.gada otrajā pusē, teikts vadības ziņojumā.

Kompānijas vadība arī informē, ka pērn sakarā ar būtisko nenoteiktību Covid–19 pandēmijas straujās izplatības dēļ ieguldījumus savas ražošanas bāzes attīstībā "Lauma Fabrics" veica ļoti piesardzīgi un īpašu uzmanību pievērsa likviditātes stabilizēšanas un apgrozāmo līdzekļu situācijas uzlabošanai.

Neskatoties uz to, ka 2021.gada pirmajā ceturksnī "Lauma Fabrics" piedzīvoja ļoti būtisku apgrozījuma kritumu sakarā ar klientu pārdošanas apjomu kritumu tirdzniecības vietu slēgšanas dēļ, šo kritumu izdevās apturēt un situāciju būtiski uzlabot 2020.gada otrajā pusgadā, teikts vadības ziņojumā.

Papildus klientu pasūtījumu apjomu atgūšanai, lai pārvarētu ārkārtas situāciju pārskata gadā, "Lauma Fabrics" ir pieteikusies grantiem apgrozāmo līdzekļu krituma finansēšanai.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gada 13.aprīlī "Lauma Fabrics" un mātesuzņēmums "European Lingerie Group" kā līdzaizņēmēji ir noslēgušas aizņēmuma līgumu ar "Rietumu banku" par 24,5 miljonu eiro aizņēmuma saņemšanu, kas pēc darījuma noslēguma procedūru pabeigšanas tiks samazināts par diviem miljoniem eiro un būs 22,5 miljoni eiro. Aizņēmums tiks nodrošināts ar "European Lingerie Group" koncerna sabiedrību komercķīlām uz to aktīviem un daļām, nekustamo īpašumu hipotēkām un garantijām. Aizņēmuma mērķis ir "European Lingerie Group" koncerna saistību pārfinansēšana.

Šogad "Lauma Fabrics" turpinās koncentrēties uz apgrozījuma atgūšanu un uz investīciju iespējām esošajos un jaunajos eksporta tirgos ar spēcīgu izaugsmes potenciālu un pieaugošu pārdošanu. Liels uzsvars tiks likts uz galveno zīmolu – "Lauma Fabrics", veicot investīcijas starptautiskās atpazīstamības veidošanā, kā arī zīmolu vērtības un tirgus daļas palielināšanā.

2020.gadā "Lauma Fabrics" strādāja ar 24,546 miljonu eiro apgrozījumu un 1,459 miljonu eiro peļņu.

"Lauma Fabrics" ietilpst apakšveļas ražošanas uzņēmumu grupā AS "European Lingerie Group", kuras galvenā mītne atrodas Latvijā. Tai ir ražotnes Latvijā, Ungārijā un Vācijā. "European Lingerie Group", izmantojot zīmolu "Lauma Fabrics", ražo mežģīnes un tekstilmateriālus lielākajiem apakšveļas ražotājiem, bet ar zīmolu "Lauma Medical" tiek ražoti medicīniski tekstilizstrādājumi. Tāpat uzņēmumu grupa izstrādā, ražo un izplata apakšveļu ar zīmoliem "Conturelle" un "Felina".

Pēc "Firmas.lv" informācijas, "European Lingerie Group" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 39,97 miljoni eiro. "Lauma Fabrics" patiesie labuma guvējs ir Igaunijas pilsonis Indreks Rahumā.