SEZ pārvaldniekam Jānim Lapiņam kopš 22.septembra ir divi vietnieki: deputāts Uldis Hmieļevskis un bijušais Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Arnis Mazalis.

Kā preses konferencē sacīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieks Jānis Lapiņš, viņš četrus mēnešus pārvaldē viens pats pildījis administrācijas funkcijas, bet no šodienas viņam būs divi palīgi, viens no kuriem – bijušais "Vega 1" valdes priekšsēdētājs, kopš šā gada pavasara – Liepājas domes deputāts, kā arī rallija sacensību organizators Hmieļevskis būs atbildīgs par SEZ attīstības jautājumiem, bet otrs – bijušais Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Arnis Mazalis – par infrastruktūras attīstību.

Kā sacīja Hmieļevskis, SEZ pārziņā ir daudz brīvu teritoriju, kurām jāatrod investori, tāpat ir pietiekami daudz gan ārvalstu, gan vietējie uzņēmēji, kuri jāpārliecina par SEZ uzņēmuma statusa priekšrocībām, kuras, starp citu, būs spēkā vēl tikai nepilnus divdesmit gadus.

Liepājā dzimušais Arnis Mazalis kopš 1997.gada dzīvoja un strādāja Ventspilī. Pēc izglītības viņš ir būvinženieris ar specializāciju ostu būvēs. Ventspils Brīvostas pārvaldē Arnis Mazalis sāka strādāt 1998.gadā par hidrobūvju inženieri. Mazalis piedalījies daudzu Ventspils ostas infrastruktūras objektu būvniecībā. Viņa pārraudzībā izbūvētas brīvostas piestātnes un termināļi, uzbūvēts Apvedtilts, rekonstruēts Ventas tilts, izbūvēti tiltu un termināļu pievadceļi, ražošanas ēkas un ar tām saistītā infrastruktūra, veikti molu remonti un citi būvniecības darbi ostā.

Kā sacīja Mazalis, viņš grasījies pievērsties privātbiznesam, kad saņēmis Liepājas SEZ pārvaldes piedāvājumu, un pieņēmis to. Viņš darbu jaunajā amatā sākšot ar pamatīgu esošās infrastruktūras izpēti.

Kā skaidroja SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, divi vietnieki SEZ pārvaldē nav nekas jauns, tāda struktūra bijusi arī agrāk. Pie iepriekšējās struktūras pārvaldniekam Guntaram Krieviņam bija divi vietnieki Aivars Boja un Jānis Lapiņš, bet kad Boja devās pensijā, vietnieka vieta palika brīva, bet Vilnis Vitkovskis sāka pildīt attīstības projektu vadītāja pienākumus, taču pēc Vitkovska kļūšanas par pilsētas mēra vietnieku, šo amatu neatjaunoja.

Portāls jau rakstīja, ka Liepājas domes sēdē 15.septembrī nolema atkārtoti iecelt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdē Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, kā arī AS "Liepājas patērētāju biedrība" padomes locekli Aloizu Norku un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru Andri Ozolu.

26.septembrī šiem trim Liepājas SEZ valdes locekļiem beigsies pilnvaru termiņš. No Seska, Norkus un Ozola ir saņemti iesniegumi ar lūgumu atkārtoti viņus apstiprināt par Liepājas SEZ valdes locekļiem. Papildus ir saņemts arī biedrības "Liepājas direktoru padome" kopsapulces lēmums atbalstīt un virzīt Norkus kandidatūru atkārtotai apstiprināšanai Liepājas SEZ valdē.

Liepājas dome nolēma no 27.septembra iecelt Liepājas SEZ valdē Sesku kā Liepājas pilsētas domes pārstāvi, bet Norku un Ozolu kā Liepājas komersantu pārstāvjus.

Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs ir Sesks. Valdē bez abiem minētajiem komersantu pārstāvjiem darbojas arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) un Jurijs Hadarovičs, Liepājas SEZ uzņēmuma "Terrabalt" valdes loceklis Āris Ozoliņš, kā arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Jolanta Plūme un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa, liecina informācijas Liepājas SEZ mājaslapā.