Zaļajā ceturtdienā, 29.martā, bijušā veikala "Māja" 4.stāvā oficiāli darbu sāka pirmais kopstrādes jeb koprades birojs Liepājā "Coworking Liepaja".

Atvērtā tipa birojs Vecajā Ostmalā 24 paredzēts dažādu nozaru mazajiem uzņēmējiem, jaunuzņēmumiem, pašnodarbinātām personām, mobilākajiem lielo uzņēmumu darbiniekiem, arī tūristiem un pilsētas viesiem.
29.marta rīta pusē "Coworking Liepaja" bija aicinājis uz tikšanos dažādus informācijas un komunikācijas nozaru pārstāvjus, kā arī žurnālistus, lai iepazīstinātu ar jauno biroju un pārrunātu iespējamo sadarbību. Savukārt vakara pusē notika biroja oficiāla atklāšana.

irliepaja.lv pastāstīja "Coworking Liepaja" dibinātājs, īpašnieks un vadītājs Intars Zēns, telpas ir lielas – 450 kvadrātmetru, un tajās ir 40 darba vietas.

"Ēka ir fantastiska, man te ļoti patīk – koka sijas, pati būve un labākais skats Liepājā..."

Patlaban vietu rezervējuši 15 interesenti – uzņēmumi un fiziskas personas, kas testa formā izmēģinājušas telpas, bet darbu sāks aprīlī. Interesi izrādījusi Tirdzniecības un rūpniecības kameras nodaļa. Jaunajās telpās vietu jau atradis grāmatu draugu klubs, bet paši pirmie "Coworking Liepaja" iemītnieki ir SIA "Kurzemes biznesa inkubators" (KBI), kas tagad kļuvis par privātu uzņēmumu, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris, kas izaudzis no KB, un pats "Coworking Liepaja", kas arī ir KBI "produkts". Visi esam draudzīgi, bet juridiski nesaistīti uzņēmumi, saka Zēns, kurš vienlaikus ir "Coworking Liepaja" vadītājs un strādā arī KBI ar jaunajiem uzņēmumiem.

KBI šobrīd darbojoties kā riska kapitāla fonds, kas meklē spējīgus, talantīgus cilvēkus, komandas, uzņēmumus vai produktus, kuros ir gatavs investēt savus vai investoru līdzekļus un kopīgi uzņemties riskus. KBI sadarbības partneris ir arī Liepājas biznesa inkubators, kur jaunie uzņēmumi var saņemt Eiropas atbalstu, bet, ja tur strādā vienlaikus ar piecpadsmit uzņēmumiem, tad KBI – ar diviem, trim, stāsta Zēns.

Kurzemes biznesa inkubators pārcēlies uz Veco Ostmalu 24 no savām iepriekšējām mājām Pļavu ielā 17. Kā irliepaja.lv atzina uzņēmuma grāmatvede Zanda Reine, vecajās mājās telpas nav bijušas tik plašas.

Sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Hmieļevskis, kurš kļuvis par vienu no pirmajiem "Coworking Liepaja" iemītniekiem, iepriekš jau izteicās, ka sācis jaunu interviju sēriju, kas ceturtdienu vakaros tiks translētas "Facebook" video tiešraidē tieši no "Coworking Liepaja" telpām.

Birojs ir aprīkots ar visu nepieciešamo – sākot ar mēbelēm un slēdzamiem dokumentu skapjiem, beidzot ar sapulču telpu un virtuvi. Tajā ir ātrgaitas bezvadu internets, printeris. Pieeja telpām iespējama jebkurā diennakts laikā.

"Coworking Liepaja" vadītājs Intars Zēns, kas savulaik bijis arī Kurzemes biznesa inkubatora vadītājs, atzīst, ka tieši tajā laikā arī dzimusi ideja par koprades telpas izveidi – to rosinājuši paši potenciālie telpu izmantotāji, toreizējie Kurzemes biznesa inkubatora uzņēmumi.

Kaut ko līdzīgu koprades birojam eksperimenta veidā uz vienu nedēļu 2015.gadā Dārza ielā 4/8, tagadējā Liepājas biznesa inkubatora telpās, bija noorganizējis Jānis Ķīnasts, taču "Coworking Liepaja" ir pirmais pastāvīgais koprades birojs, kas paredzēts dažādu nozaru profesionāļiem, uzsver Zēns.

Rīgā šādu biroju skaits jau tuvojas pusotram desmitam.

Koprades biroju telpu nozares pirmsākumi nav precīzi zināmi, taču strauju popularitātes lēcienu ideja piedzīvojusi kopš 2005.gada, kad gadu no gada atvērtā tipa biroju skaits visā pasaulē dubultojies, 2017.gada beigās sasniedzot nepilnus 14 000 biroju visā pasaulē, ko izmanto vairāk kā 1,1 miljons cilvēku, iepriekš informēja "Coworking Liepaja".