Šodien prāmju kompānija "Stena Line", kas aktīvi strādā arī Liepājas ostā, svin 60 gadu jubileju. Tā ir kļuvusi par uzticamu saikni starp cilvēkiem, valstīm un sabiedrībām. Kad Stens A. Olsons, "Stena Line" dibinātājs, 1962.gadā atklāja kuģniecības līniju no savas dzimtās pilsētas Gēteborgas uz Skagenu, Dānijā, viņš to sāka ar 20 gadu metāllūžņu tirgotāja uzņēmēja pieredzi. Tur, kur citi redzēja atkritumus, viņš saskatīja uzņēmējdarbības iespējas, liekot pamatus vienam no Zviedrijas raksturīgākajiem  zīmoliem – Stena. Olsonu ģimenes ambīcijas auga, tām vairs nepietika tikai ar ziemeļu uzņēmumu. Pirmais prāmju maršruts saucās Stenalinjen, vēlāk to pārveidoja par "Stena Line".

Kad Olsonam bija jāpārvadā metāllūžņi, viņš sāka nodarboties ar kravu pārvadājumiem. Redzot, cik konservatīvi un neefektīvi tolaik bija pasažieru pārvadājumi, viņš sāka attīstīt arī tos. Pārvadājot 6 miljonus pasažieru un vairākus miljonus kravas vienību gadā ar 38 kuģiem, kas apkalpo 18 maršrutus visā Eiropā, sākot ar Īriju rietumos līdz Latvijai austrumos, "Stena Line" ir pasaules līderis prāmju pārvadājumu jomā. Uzņēmuma attīstību vienmēr ir noteikuši trīs principi: augošas ambīcijas, spēja pielāgoties un inovāciju ieviešana.

Pēc maršrutu izveides uz Skagenu un vēlāk uz Fredrikshavnu 1967.gadā "Stena Line" atklāja tiešo ceļu no Rietumzviedrijas uz Eiropas kontinentu ar maršrutu uz Ķīli Vācijā. Veicot stratēģiskus pirkumus un iegādes, 80. un 90. gados "Stena Line" – tagad Stena dēla Dana Stena Olsona vadībā – izveidoja pirmos savienojumus no Nīderlandes uz Apvienoto Karalisti un tālāk uz Īriju, ieliekot pamatus "Stena Line" šodienas līderībai Īrijas jūras tirdzniecībā. Pēc dzelzs priekškara krišanas 1995. gadā jaunais maršruts Karlskrona–Gdiņa lika pamatus tam, kas šodien ir viens no dinamiskāk augošajiem "Stena Line" biznesa reģioniem.

""Stena Line" nekad neaizmirst savu mantojumu. Stens A. Olsons bija priekšzīmīgs uzņēmējs, un tieši viņa ambīcijas, elastīgums un mūžīgā zinātkāre veido mūsu DNS. Sešu desmitgažu laikā, kas pagājušas, kopš viņš atklāja savu pirmo kuģniecības pakalpojumu, mēs esam turpinājuši attīstīt tā idejas un modeļus savā uzņēmējdarbībā. Tieši tāpēc esam kļuvuši par vadošo prāmju operatoru. Un tagad ar nepacietību gaidām nākamos soļus, turpinot paplašināšanos un ieviešot ilgtspējīgas inovācijas," saka "Stena Line" izpilddirektors Niklass Mortensons.

Šodien "Stena Line" raksturo efektīvi, bieži, lieliem kravu apjomiem un pasažieriem draudzīgi prāmju pārvadājumu pakalpojumi. Tie ir pastāvīga pārejas procesa rezultāts, kura laikā sākotnējais "peldošais pārtikas veikals" uz Dāniju vispirms pārtapa par atpūtas un kruīza tipa uzņēmumu, ko 80. un 90. gados virzīja beznodokļu iepirkšanās, bet pēc tam – par mūsdienu atjautīgo, elastīgo un uz sadarbību orientēto uzņēmumu.

Kas notiks nākotnē? Nākamais lielais izaicinājums "Stena Line" un visai transporta nozarei ir pāreja uz zaļo ekonomiku.  Tādi projekti kā metanola prāmis maršrutā Ķīle–Gēteborga, paši modernākie prāmji E-Flexer un vērienīgi elektrifikācijas projekti īstenos "Stena Line" moto: savienot Eiropu ilgtspējīgai nākotnei.

"Stena Line" ir viena no vadošajām prāmju kompānijām Eiropā ar 38 kuģiem un 18 maršrutiem Ziemeļeiropā, kas katru gadu nodrošina 25 000 reisu. "Stena Line" ir svarīga Eiropas loģistikas tīkla sastāvdaļa: uzņēmums izstrādā jaunus kombinēto pārvadājumu kravas risinājumus, apvienojot pārvadājumus pa dzelzceļu, sauszemes ceļiem un jūru. Ar tās apjomīgajiem pasažieru pārvadājumiem Eiropā "Stena Line" ir arī nozīmīga loma tūrisma jomā. Šī kompānija ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1962.gadā. Tās galvenais birojs atrodas Gēteborgā. "Stena Line" ir 5000 darbinieku, un tās gada apgrozījums ir 14 miljardi Zviedrijas kronu.

Plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.stenaline.com.