Auto līzinga uzņēmuma "Mogo Finance" konsolidētais apgrozījums pērn bija 76,7 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa bija 6,2 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 35%, informēja uzņēmumā, ziņo "Forbes".


Uzņēmuma ieņēmumi pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem (EBITDA) 2019. gadā pieauga par 54%, sasniedzot 31,5 miljonus eiro. Kā skaidroja uzņēmumā,


pēdējos gados "Mogo Finance" mērķtiecīgi attīstījis darbību ārpus Latvijas, apgūstot ārvalstu tirgus, un 2019. gadā apgrozījums ārvalstīs veidojis lielāko daļu (75%) no kopējiem grupas ieņēmumiem.


Uzņēmuma pārstāvji prognozē, ka arī nākotnē ārvalstu apgrozījuma īpatsvars turpinās palielināties.


"Mogo Finance" sadarbojas ar vairāk nekā 2000 lietoto auto dīleriem un  kopbraukšanas platformām. Uzņēmums 2019. gadā izsniedzis līzingus un kredītus kopumā 178,4 milj. eiro apmērā. 2019. gadā auto līzinga uzņēmums saņēma arī "Fitch" kredītreitingu, kļūstot par vienu no retajiem uzņēmumiem ar kredītreitingu Baltijā.


"Sasniedzot rekordaugstu gada EBITDA rādītāju ar vairāk nekā 50% pieaugumu salīdzinājumā ar 2018. gadu, esam veiksmīgi īstenojuši 2019. gada attīstības stratēģiju," komentēja "Mogo Finance" izpilddirektors Modestas Sudnius. "Šo rezultātu sekmēja peļņas rādītāju un operatīvās darbības uzlabojumi vairākās darbības valstīs."


Uz 2019. gada 31. decembri "Mogo Finance" grupas pašu kapitāla un uzņēmuma īpašnieku subordinēto aizdevumu kopsumma bija 28,8 miljoni eiro.


Šogad pašu kapitālu plānots audzēt, reinvestējot tajā uzņēmuma peļņu, kā arī


uzņēmuma dalībnieki ir apņēmušies šī gada laikā ieguldīt vēl vismaz 5 miljoniem eiro subordinētajā aizdevumā, lai stiprinātu uzņēmuma bilanci un sekmētu uzņēmuma tālāko izaugsmi.


Uzņēmums dibināts 2012. gadā. Pēc ģeogrāfiskā aptvēruma tas ir lielākais lietotu auto līzinga uzņēmums pasaulē un viens no visstraujāk augošajiem nozares uzņēmumiem Eiropā.


2015. gadā uzņēmumā investēja arī investīciju fonds "Accession Mezzanine Capital III L.P.", kura investoru vidū ir  Eiropas Investīciju fonds un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.


Pašlaik auto līzinga uzņēmums darbojas kopumā 17 Eiropas, Centrālāzijas un Āfrikas valstīs. "Mogo Finance" centrālais birojs atrodas Rīgā. Uzņēmuma grupā patlaban strādā vairāk nekā 1000 darbinieku.


Uzņēmuma līdzdibinātājs un lielākais akcionārs ir uzņēmējs un investors Aigars Kesenfelds.