Latvijā bāzētais auto līzinga uzņēmums "Mogo Finance" iekļauts starp prestižā medija "Financial Times"TOP 1000 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā . Tops izveidots sadarbībā ar uzņēmumu "Statista", tajā iekļaujot tos Eiropas uzņēmumus, kuri 2015. – 2018. gadā sasniedza visaugstākos apgrozījuma pieauguma rādītājus.

Šis ir jau ceturtais "Financial Times" Eiropas visstraujāk augošo kompāniju tops, un "Mogo Finance" tajā ir iekļauts pirmoreiz, ieņemot 906. vietu.

Topā pārstāvēti kopumā 27 Baltijas uzņēmumi, tostarp septiņi Latvijas, astoņi – Igaunijas un 12 – Lietuvas. Salīdzinājumā ar citiem topā iekļautajiem Baltijas uzņēmumiem "Mogo Finance" bāzes – 2015. gadā – izcēlies ar lielāko apgrozījumu. Tā kā topa pretendentu sniegums tika vērtēts no 2015. līdz 2018. gadam ieskaitot, tiem uzņēmumiem, kas tieši 2015. gadā uzrādīja labāko rezultātu, bija vissarežģītāk saglabāt vietu topā. Ja vērtē pēc apgrozījuma 2015.  gadā, "Mogo Finance" iekļaujas starp TOP 30 visa topa uzņēmumiem.

"Iekļūšana šajā prestižajā topā mums ir liels sasniegums un motivācija nākotnē sasniegt vēl ievērojamākus rezultātus.


Esam viens no septiņiem Latvijā bāzētiem uzņēmumiem, kas ir iekļauts sarakstā.

Mūsu izaugsmi vēl iespaidīgāku padara apstāklis, ka atšķirībā no pārējiem topā iekļuvušajiem uzņēmumiem, kas topa bāzes gadā (2015. gads) vēl tikai sāka savu izaugsmi, mūsu bāzes apgrozījums jau pārsniedza 15 miljonus eiro. Attiecīgi absolūtā izteiksmē esam vieni no topa izaugsmes līderiem. Raugoties nākotnē, "Mogo" grupa ir lieliskās pozīcijās, lai 2020. gads kļūtu par uzņēmuma izaugsmes ziņā vēsturiski labāko gadu," komentē "Mogo Finance" izpilddirektors Modests Sudnis.

Liela daļa topā iekļauto uzņēmumu pārstāv tehnoloģiju nozari. Arī TOP 3 uzņēmumi darbojas tehnoloģiju vai finanšu tehnoloģiju nozarē.

1000 visstraujāk augošie Eiropas uzņēmumi tika meklēti 34 Eiropas valstīs, tostarp visā Baltijā. Uzņēmumi tika vērtēti pēc dažādiem kritērijiem, kā būtiskāko izvirzot apgrozījuma kāpumu no 2015. līdz 2018. gadam.

Kā vēstīts, auto līzinga uzņēmums "Mogo Finance" 2019. gadā turpināja straujo izaugsmi, to noslēdzot ar konsolidēto apgrozījumu 76,7 milj. eiro un peļņu 6,2 milj. eiro apmērā. Salīdzinot ar 2018. gadu, uzņēmuma apgrozījums pērn pieaudzis par 41 %, bet peļņa – par 35 %.

"Mogo Finance" dibināts 2012. gadā. Pēc ģeogrāfiskā aptvēruma tas ir lielākais lietotu auto līzinga uzņēmums pasaulē. Pašlaik tas darbojas kopumā 17 Eiropas, Centrālāzijas un Āfrikas valstīs: Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Polijā, Rumānijā, Bulgārijā, Moldovā, Albānijā, Baltkrievijā, Armēnijā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Ziemeļmaķedonijā, Bosnijā un Hercegovinā, Kenijā un Ugandā. "Mogo Finance" centrālais birojs atrodas Rīgā, Latvijā, un pērn grupa pārcēlās uz jaunu biroju ēku "Riga Skanstes City". Uzņēmuma grupā patlaban strādā vairāk nekā 1000 darbinieku.

Latvijā reģistrētās AS "Mogo" obligācijas kopumā 30 milj. apmērā tiek kotētas "Nasdaq Riga", un S.A. "Mogo Finance"grupas obligācijas 100 milj. eiro apmērā tiek kotētas Frankfurtes regulētajā biržā.


Uzņēmuma līdzdibinātājs un lielākais akcionārs ir uzņēmējs un investors, bijušais Liepājas domes deputāts Aigars Kesenfelds.


"Mogo Finance" grupas uzņēmumi Latvijā 2019. gadā nodokļos kopumā ir samaksājuši gandrīz 2 miljonus eiro.