Zivju pārstrādes uzņēmuma "Kolumbija Ltd." un ar to saistīto uzņēmumu "Roņu 6", "PK Invest" un "Baltā zivīte" kopējais apgrozījums pagājušajā gadā ir krities līdz 2006. vai 2007.gada līmenim.

To aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks Igors Krupņiks.

"Es zinu, ka [pagājušajā gadā apgrozījuma] kritums mums ir bijis pieklājīgs. Pēc maniem aprēķiniem apgrozījuma ziņā esam kritušies līdz apmēram 2006., 2007.gada līmenim," sacīja Krupņiks, piebilstot, ka precīzākus datus uzņēmuma grāmatvedība apkopos vēlāk.

Viņš piebilda, ka ir grūti prognozēt, kāds uzņēmumiem būs šis gads. "Skatīsimies, kas notiks tālāk. Pat, ja Krievijas tirgus rīt atvērisies, rubļa kursa krituma dēļ, domāju, ka realizācijas apmēri Krievijas tirgū būs maksimāli 30% no tā apmēra, kas šajā tirgū bija pirms gada. Būtiski mūsu situāciju tas nekādi nemainīs. Ja Krievijas tirgu atvērs, kaut kādu produkcijas daudzumu mēs tur, iespējams, pārdosim, bet tas nebūs tāds, kā agrāk," atzina kompānijas līdzīpašnieks.

Viņš piebilda, ja nenotiks negaidītu satricinājumu, "Kolumbija Ltd." turpinās darbību un pagaidām negrasās pārtraukt ražošanu. "Uzņēmējs patlaban ir situācijā, kad no viņa maz  kaut kas ir atkarīgs. Mēs visi sekojam līdzi politikai. Uzņēmējam ir jāstrādā, jāražo, jāpārdod, bet mēs šodien nodarbojamies ar ziņu skatīšanos, sekojam līdzi tam, kas notiek pasaulē. Tas nav mūsu uzdevums, bet mēs no tā esam atkarīgi. Tāpēc, ja nekas ekstraordinārs nenotiks, mēs turpināsim strādāt tālāk pašreizējā līmenī, iekams situācija nemainīsies pozitīvā vai negatīvā virzienā. Pagaidām negrasāmies vērt rūpnīcu ciet," sacīja Krupņiks.

Viņš piebilda, ka maksimāli cenšas palielināt pārdošanas apmērus tajos tirgos, kur tas šobrīd iespējams. "Mēs piedāvājam produkciju dažādiem tirgiem, lai nodrošinātu kaut vai minimālo produkcijas ražošanas un eksporta apmēru, kas varētu nodrošināt iespēju ražotnei strādāt," sacīja Krupņiks.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor" pērn 4.jūnijā noteica aizliegumu ievest zivis un zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas. Iemesls produkcijas ievešanas aizlieguma bija veterināro un sanitāro prasību pārkāpumi. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagājušā gada jūlijā paziņoja, ka Latvijas zivrūpnieki ir novērsuši "Rosseļhoznadzor" konstatētās neatbilstības, ko PVD norādīja arī Krievijai nosūtītajā atbildes ziņojumā. Krievija pagaidām nav paziņojusi par plāniem atcelt importa aizliegumu.

2014.gadā "Kolumbija Ltd." strādāja ar 1,509 miljonu eiro apgrozījumu un 3,2 tūkstošu eiro peļņu. Savukārt "Roņu 6" apgrozījums 2014.gadā bija 6,824 miljoni eiro, "PK Invest" apgrozījums – 131,1 miljons eiro, bet "Baltā zivīte" strādāja "pa nullēm". Savukārt 2006.gadā "Kolumbija Ltd." strādāja ar 1,94 miljonu eiro apgrozījumu, "Roņu 6" – ar 4,19 miljonu eiro apgrozījumu, "PK Invest" – ar 381 tūkstošu eiro apgrozījumu, bet "Baltā zivīte" – ar 82,6 tūkstošu eiro apgrozījumu.

"Kolumbija Ltd." ir reģistrēta 2001.gadā un tā pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro (2,134 miljoni eiro). "Kolumbijas Ltd ." īpašnieki ir Kiprā reģistrēts uzņēmums "Nirtolex Limited" (33,33%) un divi Krievijas uzņēmēji, tostarp Krupņiks (33,33%).