LSEZ "Jensen Metal" SIA uzsācis jaunas ražotnes būvniecību Karostas Industriālajā parkā blakus jau esošajai metāla un furnitūras ražotnei, kas darbu uzsāka 2019.gada vasarā un bija celmlauzis Karostas industriālā parka attīstīšanā Liepājā, informē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Jaunajā ražošanas ēkā plānots izvietot nerūsējošā tērauda departamentu, un tas ir nopietns solis, lai īstenotu uzņēmuma plānu tuvākajos gados pārcelt visu ražošanu uz Karostu. Būvdarbus veic SIA "Bukoteks" pēc SIA LVCT projekta,  pasūtītājs – ar "Jensen Metal" saistītais uzņēmums "JM Properties". Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus plānots ieguldīt 4 miljonus eiro.

Jaunā rūpnīca taps Ģenerāļa Baloža ielā 34, Liepājā un ļaus uzņēmumam nodrošināt nepieciešamos pasūtījuma apmērus, būtiski kāpināt apgrozījumu, kā arī palielināt strādājošo skaitu, pastāstīja "Jensen Metal" prokūriste Ieva Līmeža, norādot, ka jau tagad pamazām tiekot meklēti darbinieki.

Šī brīža Jensen Metal ģeogrāfiskais novietojums ražošanas ēkām divās dažādās adresēs divās pilsētas daļās – Karostā un Liepājas biznesa parkā Kapsēdes ielā, kur joprojām notiek nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošana, apgrūtina ikdienas darbu. Pēc jaunās rūpnīcas ēkas uzcelšanas Ģenerāļa Baloža ielā uz Karostu pilnībā pārcelsies "Jensen Metal" nerūsējošā tērauda departaments ar 160 darbiniekiem.

Ņemot vērā, ka uzņēmumam jau ir pieredze, būvējot pirmo ražošanas ēku Virssardzes ielā, uzņēmums cer uz raitu būvdarbu gaitu, atzīst Ieva Līmeža. Plānots, ka rūpnīcu ekspluatācijā nodos nākamā gada sākumā. Kopš uzņēmuma reģistrācijas Latvijā 2004.gadā, kad Liepājā tika uzsākta ražošana nerūsējošā tērauda metināšanā "Jensen Metal" Dānijas mātes uzņēmuma vajadzībām, ir pieaudzis ne tikai uzņēmuma darbinieku skaits, bet arī pieprasījums pēc lielākiem ražošanas apjomiem, kurus esošajās telpās Liepājas Biznesa Centrā uzņēmumam vairs nav iespējams veikt pilnā apmērā.

Ieva Līmeža atklāj: "Sākām kā neliels J.J.Staal meitas uzņēmums, kurš nodarbināja vien 30 darbiniekus, taču, ejot gadiem un pieaugot mūsu piedāvājumu klāstam, pieauga arī pieprasījums, esam ievērojami izauguši. Pašlaik Jensen Metal Latvijā ir pilnībā patstāvīgs uzņēmums, kurš vairākkārtīgi ir pāraudzis kādreizējo Dānijas mātes uzņēmumu gan apjomā, gan tehnoloģijās, gan arī vadības sistēmās. Šobrīd Latvijā, Liepājā ir nodarbināti 330 darbinieki. Ar šīm jaunajām rūpnīcām nodrošināsim patīkamāku darba vidi darbiniekiem, kā arī daudz efektīvāku un loģiskāku darba plūsmu, kā arī nākotnes izaugsmes iespējas."

Ražotne Latvijā veic visu, sākot no sērijveida produkcijas līdz unikālu priekšmetu izgatavošanai. Galvenie darbības virzieni ir pārtikas rūpniecības iekārtas, lauksaimniecības iekārtas fermu vajadzībām, furnitūras komponenti.

LSEZ "Jensen Metal" SIA ik gadus modernās tehnoloģiskajās iekārtās iegulda 2 – 3 miljonus eiro. Nupat noslēgts ieguldījumu līgums ar Liepājas SEZ pārvaldi par "Hidrauliskās liekšanas iekārtas un automātiskās noliktavas plauktu sistēmas iegādi" par kopējo summu 490 000 eiro un par "Jaunas štances iegādi ražošanas kapacitātes palielināšanai" par kopējo summu  360 000 eiro.

Uldis Hmieļevskis, Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos: "Pašvaldības veiktie ieguldījumi ielu un inženierkomunikāciju izbūvē ir padarījuši Karostu par uzņēmējiem pievilcīgu rajonu. Ir patiess gandarījums, ka ieguldītais darbs ir rezultējies un šeit jau strādā "Jensen Metal", "Interspiro", uzsākta otras "Jensen Metal" rūpnīcas izbūve un pavisam drīz būvniecību uzsāks arī "EB Liepāja". Karosta attīstās, tagad jāsper solis tālāk un līdzīgi jāattīsta arī bijusī "Liepājas metalurga" teritorija."