Deputāti ārkārtas domes sēdē ceturtdien, 4.augustā, pieņēma lēmumu piešķirt papildu 700 000 eiro vieglatlētikas manēžas būvniecībai.

Četri klātesošie opozīcijas deputāti (Jānis Vilnītis sēdē nepiedalījās, jo ir atvaļinājumā) lēmumu neatbalstīja, pamatojot savu nostāju gan ar to, ka “nedrīkst nolikt tādu naudas summu ārkārtas režīmā”, gan ar “būtiski pielikto cenu” un milzīgām būvniecības izmaksām, kas tagad no pašvaldības budžeta prasīs 3 462 853,49 eiro. Tāpat, kā norādīja deputāts Ģirts Kronbergs, nav skaidrības par manēžas uzturēšanai nepieciešamajiem izdevumiem un to, vai pašvaldībai pietiks naudas.

Kādi varētu būt uzturēšanas izdevumi, nevarēja patikt arī domes izpilddirektora vietnieks finanšu lietās Ronalds Fricbergs. Viņš gan apstiprināja, ka uzturēšana būs pašvaldības ziņā, kā arī informēja, ka nepieciešamā pašvaldības līdzfinansējuma nodrošināšanai tiks ņemts aizdevums, un, “lai saistības nebūtu pārmērīgas, izstiepjam tās laika grafikā”. Deputāte Linda Matisone bija sašutusi par tādu saimniekošanas stilu, un piebilda, ka tā noteikti nebūtu, ja pašvaldība rīkotos ar savu, nevis svešu naudu.

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks skaidroja, ka pieprasījums pēc sporta zālēm, sevišķi vasarā, kad Liepājā trenējas arī citu pilsētu un valstu sportisti, esot ļoti liels, un Olimpiskais centrs to apmierināt nespēj. Tāpat pozīcijas deputāti norādīja, ka projekts ir jāsāk, lai nepazaudētu  piešķirto valsts finansējumu 3,5 miljonu eiro apjomā.

Kopumā vieglatlētikas manēžas būve izmaksās vairāk nekā septiņus miljonus eiro iepriekš paredzēto piecu miljonu vietā.

Portāls jau rakstīja, ka pēc saņemtās AS "UPB" sūdzības, kurā tika apstrīdēta SIA "Merks" uzvara iepirkumā, Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) pārskatīja iepirkuma rezultātu un pieņēma lēmumu vieglatlētikas manēžas būvprojekta izstrādi un ēkas būvniecību uzticēt nevis lētākā piedāvājuma iesniedzējai SIA "Merks", bet nākamajam pretendentam – AS “UPB”, ka jauno vieglatlētikas manēžu, Rīgas ielā 50, gatava uz būvēt par kopējo līgumcenu kopsummā 7 048 478,49 eiro.

Manēžas projekts izstrādāts pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem standartiem ar atbilstošu slēgto vieglatlētikas manēžu, kā arī pielāgotām telpām sportistu internātam. Manēža būs paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubos iesaistīto personu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai, kā arī tā paplašinās iespējas rīkot starptautiska līmeņa sporta sacensības Liepājā.

4900 m2 platībā plānots izvietot 200 m skrejceļu ar 4 celiņiem pa apli, iesildīšanās laukumu 6x40 m, 60 m sprinta taisni ar 4 celiņiem, sektorus ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai un lodes grūšanai, laukums basketbola, florbola, iekštelpu futbola un volejbola sporta spēļu vajadzībām, šķēpmešanas treniņsektors un saliekamās skatītāju tribīnes ar ne mazāk kā 500 sēdvietām. Tāpat plānota klints kāpšanas siena, trenažieri un sektors vingrošanai ar līdztekām un citu nepieciešamo inventāru.

Papildus vieglatlētikas manēžai tiks būvēta arī četrstāvu ēka, kurā atradīsies: ģērbtuves un apmeklētāju centrs, ēdnīca gan skolēniem, gan manēžas apmeklētājiem ar virtuvi un ēdamzāli, mācību klases, manēžas un Sporta spēļu skolas administrācijas kabineti, bibliotēka un sportistu internāts. Četrstāvu ēka būs savienota ar 5. vidusskolas ēku un manēžu.

Vieglatlētikas manēžas būvprojekta ekspertīzi veiks SIA "CMB" par kopējo līgumcenu 22 800 eiro.