Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori visā Latvijā izziņo 2021.gada pavasara uzņemšanu Pirmsinkubācijas un Inkubācijas programmās, informē LIAA Liepājas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Guna Šneidere.

Pieteikumu pieņemšana dalībai biznesa atbalsta programmās būs atvērta no 1. līdz 22. martam. Pieteikumus, kas parakstīti ar elektronisko parakstu un nosūtīti uz pasts@liaa.gov.lv, pieņems līdz 2021.gada 22. marta pulksten 23.59.

Šobrīd LIAA Liepājas biznesa inkubatorā kopumā darbojas 31 dalībnieks inkubācijas programmā un 20 dalībnieki pirmsinkubācijas programmā, kuri vairāku profesionāļu vadībā mērķtiecīgi strādā pie savas biznesa idejas attīstīšanas un testēšanas. Dalībnieki ir pārsvarā no Liepājas un Saldus rajona, bet LIAA Liepājas biznesa inkubatora darbības teritorija ir arī Aizputes, Brocēnu, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas, un Vaiņodes novadā.

Dalībnieku vidū ir tādi uzņēmumi kā dažādu metāla detaļu, konstrukciju un iekārtu ražotājs SIA "RARE Power", medicīnisko plāksteru un kinezioloģisko teipu ražotājs SIA "NordePlast", web izstrādes un e-komercijas risinājumu uzņēmums SIA "Libautech", luksus klases naktsveļas un mājas apģērbu zīmols "Epifania nightwear", veselīgu bišu maizes pastilu ražotājs SIA "Bee Bite", bērnu un bērnu ratu aksesuāru ražotājs SIA "Twinkle LV", ēku vadības sistēmu projektēšanas un programmēšanas uzņēmums SIA "KUBUM" un citi.

"Uzskatām, ka LIAA biznesa inkubators ir kā lielais brālis, kas palīdz mūsu uzņēmumam uzsākt patstāvīgās gaitas uzņēmējdarbībā. Inkubators ne tikai dod iespējas, bet mērķtiecīgi darbojas, lai visi inkubatora dalībnieku uzņēmumi augtu, sasniegtu savus mērķus un vēl vairāk. Esam izmantojuši dažādas dotās priekšrocības attīstībai – dažādās apmācības, profesionāļu konsultācijas un grantus projektu realizācijai. Tāpat inkubators ir palīdzējis attīstīt uzņēmuma tehnisko bāzi, lai varam strādāt ātrāk un kvalitatīvāk. Viens no jaudīgākajiem katalizatoriem ir kopiena, kurā darbojas daudz un dažādu, līdzīgi domājošu un aizrautīgu cilvēku gan no uzņēmumiem, gan inkubatora komandas, un uzturēšanās šādu cilvēku sabiedrībā arī mums lika straujāk augt un uzstādīt sev lielākus mērķus. Uzņēmuma pirmajos darba gados šī motivācija bija noteicošais faktors izaugsmei. Kopienas uzņēmumi vajadzības gadījumā viens otru atbalsta un palīdz ar savu pieredzi un kontaktiem, kas vienmēr ietaupa laiku un naudu. Tāpēc, ja ir ideja un vēlēšanās ko uzsākt, bet bailes no nezināmā kā vienmēr attur, tad iesakām inkubatoru, kas izvedīs cauri nezināmā tumsai uz gaišāku nākotni", tā par gūto atbalstu stāsta SIA "KUBUM" valdes priekšsēdētājs Andris Butrims.

Interesentiem tiek piedāvātas divas programmas. Pirmsinkubācijas atbalsts ir sešu mēnešu apmācību programma, kuras laikā dalībnieks testē sava produkta vai pakalpojuma dzīvotspēju, papildus saņemot kompetentu mentoru atbalstu un ieteikumus biznesa izaicinājumu risināšanai. Programmu ir iespējams apvienot ar pamatdarbu, un tā ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēl ir sava produkta vai pakalpojuma izstrādes posmā. Savukārt Inkubācijas atbalsta programmai aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrējuši savu uzņēmējdarbību ilgāk par trim gadiem. Inkubācijas laikā dalībnieki saņem ne vien bezmaksas apmācību iespējas, mentoru konsultācijas un koprades telpas, bet arī grantus līdz 50 % no attiecināmajām izmaksām dažādu pakalpojumu apmaksai un ražošanas iekārtu, aprīkojuma u.c. iegādei. Izejmateriālu iegādei uzņēmumi var piesaistīt līdzfinansējumu 30 % apmērā no attiecināmajām izmaksām.

Interesenti, jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori aicināti apmeklēt tiešsaistes info stundas 4. un 11. martā un bezmaksas vebinārus par tēmām, kuras noderēs ikvienam, 26. februārī.

Pasākumus meklē LIAA Liepājas biznesa inkubatora Facebook lapā.

Lai iesniegtu pareizi aizpildītu pieteikumu, saprastu, kura no programmām ir piemērotākā, un uzzinātu par pieteikšanās kārtību, ir svarīgi sazināties un pieteikt individuālu konsultāciju. Konsultāciju iespējams pieteikt, rakstot uz liepaja@liaa.gov.lv vai zvanot 62401092. Saldus un Brocēnu novada iedzīvotājiem konsultāciju iespējams pieteikt arī Saldū, kur atrodas LIAA Liepājas biznesa inkubatora atbalsta vienība Saldū, rakstot uz anete.tirmane@liaa.gov.lv.

"2020. gadā LIAA Liepājas biznesa inkubatora inkubācijas dalībnieki kopējo apgrozījumu ir palielinājuši par 63% sasniedzot 2,75 miljonus eiro apgrozījumu. Kopējais uzņēmumu eksporta apjoms 2020. gadā ir palielinājies par 29%. Mūsu uzņēmēju rādītāji katru gadu pārsniedz kopīgi uzliktos mērķus un ticam, ka stiprinot mūsu uzņēmēju kopienu ar spēcīgiem Pirmsinkubācijas un Inkubācijas dalībniekiem varam vēl skaļāk nest Latvijas vārdu pasaulē." tā Gints Reķēns, LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītājs par aizvadītā gada rezultātiem un gaidāmo pavasara uzņemšanu.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā "Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators".

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: liaa.gov.lv/lv/biznesa-inkubatori/par-projektu
LIAA biznesa inkubatoru dalībnieku katalogi: inkubatori.magneticlatvia.lv/katalogi/
Par pirmsinkubācijas programmu: youtu.be/sfsxK-CVCJQ
Par inkubācijas programmu: youtu.be/jTis0NTX_A0