Higiēnas preču ražošanas uzņēmums "iCotton" plāno Liepājā, piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, 10 000 kvadrātmetru platībā uzbūvēt jaunu ražošanas kompleksu.

To intervijā ziņu aģentūrai LETA pauda uzņēmuma izpilddirektors Sergejs Binkovskis.

Telpas, kurās uzņēmums patlaban atrodas, tika atklātas pērn septembrī.

"Tā bija veca sporta manēža. Mēs to uzlabojām savām vajadzībām. Nākamā attīstības posma zemesgabals atrodas šim tieši līdzās, līdz ar to mums blakus būs divi korpusi, kas no loģistikas viedokļa ir ļoti labi. Bet paplašināties mums ir ļoti nepieciešams - jau šobrīd mums trūkst gan noliktavu, gan ražošanas telpu," viņš sacīja.

"iCotton" sākotnēji īrējā platības uzņēmumā "Lauma", kur tas joprojām īrē 12 000 kvadrātmetru.

Jaunajā korpusā uzņēmumam ir 4000 kvadrātmetru, bet jaunajā zemesgabalā tas plāno uzbūvēt ražošanas kompleksu 10 000 kvadrātmetru platībā.

"Patlaban Eiropas fondi ir izsludinājuši konkursu programmām, kas paredz Latvijas reģionu subsidēšanu. Kurzemes reģionam piešķirti aptuveni pieci miljoni eiro, kuru apgūšanā mēs arī gribētu piedalīties," viņš skaidroja.

"Ražošanas platību paplašināšanai mēs plānojam investīcijas desmit līdz 12 miljonu eiro apjomā. Maksimālais valsts līdzdalības apjoms ir 45% no projekta izmaksām, un mēs, protams, gribētu saņemt atbalstu maksimālā apjomā," sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Tas jau ir otrs šāds projekts, kuru realizē uzņēmums. Jau agrāk bija projekts investīcijām rūpnieciskajās iekārtās ar augstu pievienoto vērtību.

Kopumā iekārtām un celtniecībai tika iztērēti aptuveni astoņi miljoni eiro, no kuriem 2,4 miljonus uzņēmums saņēma kā eirofondu līdzfinansējumu.

"Mēs efektīvi apguvām līdzekļus, un rezultātā tapa mūsu neaustā tekstila rūpnīca. Tagad mēs gribam vēl vienu neaustā tekstila rūpnīcu (smejas). Un gribam ražot jaunus produkcijas veidus," sacīja "iCotton" izpilddirektors.