Uzņēmums "iCotton" plāno 2018.–2019.gadā sākt vienreizējo ekopamperu ražošanu no pilnīgi jauna veida uzsūcošā materiāla, kāds līdz šim Eiropā nav ticis izmantots.

Liepājas higiēnas preču ražošanas uzņēmums plāno to darīt "ar teju kosmiskām tehnoloģijām", intervijā ziņa aģentūrai LETA pavēstīja "iCotton" izpilddirektors Sergejs Binkovskis.

Patlaban uzņēmuma sortimentā ir vienreizējie palagi, bet drīzumā tiek plānots sākt bērnu vienreizējo pamperu ražošanu, izmantojot jaunas metodes un jaunu uzsūcošo materiālu, kāds šobrīd tiek izmantots vienīgi Japānā , bet nesen sāka ražot arī Ķīnā, skaidroja uzņēmējs.

"Tas ir pilnīgi jauns absorbents, kāda Eiropā pagaidām nav. Galvenās jebkura absorbenta konkurētspējai svarīgās īpašības – tam ir labi jāuzsūc, arī jāattur nepatīkamās smakas, kā arī tam ir jābūt labi pārstrādājamam pēc izlietošanas," norādīja uzņēmuma pārstāvis.

"Jaunajam materiālam visas šīs īpašības ir augstā līmenī. Kas attiecas uz pārstrādi, tad pamperi ir biodegradējami. Tas ir, tie ir ekopamperi – tendence, kas gūst arvien lielāku popularitāti," viņš piebilda.

"iCotton" jau ražo ekoloģiskas mitrās salvetes, kuras pēc izlietošanas var izsviest tualetes podā, kur tās izšķīst. Pēc analoģiska principa darbojas mitrais tualetes papīrs, ko arī ražo šajā uzņēmumā.

"Var teikt, ka šīs tendences popularizēšanā mēs esam pielikuši roku. Šobrīd mūsu tualetes papīrs veiksmīgi tiek tirgots, piemēram, Polijā," norādīja Binkovskis.

"Bet sākumā, kad mēs to Polijas tirgū tikko bijām sākuši tirgot, pircēji vispār nespēja saprast, kas tas ir un kāpēc tas ir vajadzīgs. Bet pēc tam cilvēki saprata, ka tādu papīru ir viegli lietot dabā, rūpējoties par bērniem. Tagad mēs sākam aktīvu šī produkta tirdzniecību Čehijā," norādīja Binkovskis.

Jauno pamperu ražošanas līnijai darbs jāsāk 2018.–2019.gadā. Viss būs atkarīgs no rūpnīcas uzcelšanas ātruma, Binkovskis paskaidroja.

"Lai saglabātu pozīcijas tirgos un virzītos uz priekšu, mums nākas iet uz priekšu septiņjūdžu zābakiem, un lūk – gatavojamies pamperu ražošanai ar teju kosmiskām tehnoloģijām," rezumēja Binkovskis.

"iCotton", kas lielāko daļu produkcijas eksportē, nolēmis iekarot arī Balkānu valstu tirgu, pavēstīja Binkovskis.

"Kā svaiga, jauna rūpnīca ar labu ražošanas aprīkojumu mēs redzam sev perspektīvas piedāvāt Eiropas patērētājam preces par cenām, kas viņu ieinteresēs. Tas nebūs viegli, bet mēs spēsim – uz tādas pašizmaksas rēķina, kas ir zemāka nekā konkurentiem Eiropas tirgū. Jā, šī adatas acs ir ļoti šaura, bet mēs saskatām sev iespēju izskriet tai cauri," sacīja uzņēmuma pārstāvis.

"iCotton" darbību sāka 2013.gadā ar mitro salvešu ražošanu, un tas bija galvenais produkts, ar kuru uzņēmums gribēja startēt Eiropas tirgū.

"Kopš tā brīža mums sākusies vienreizējo autiņu, vates kociņu, vates disku ražošana, ekstrūzijas līnija, kas mums gādā izejvielas – vates kociņu plastikāta daļas. Mums arī ir liela līnija, kas pārstrādā kokvilnu neaustā audumā," skaidroja Binkovskis.

Ekonomiskajai situācijai kļūstot sarežģītākai, arī Krievijai noteikto ekonomisko sankciju un rubļa kursa krituma dēļ Krievijā tagad nonāk tikai 60% piegāžu, bet pārējie 40% – Eiropas tirgos un Ukrainā.

Agrāk 92% uzņēmuma produkcijas nonāca Krievijā, aptuveni 5–6% Ukrainā, bet pārējais nedaudz tika izplatīts Baltijas valstu vietējos tirgos.

"Eiropas Savienībā mēs esam pārstāvēti Polijā, Čehijā, Itālijā un Zviedrijā. Tagad mēs plānojam aktīvi iekarot Balkānu valstis," sacīja Binkovskis.