Mitro salvešu ražotājs "iCotton" (iepriekš "Cotton Club Liepāja") pērn strādāja ar 5,726 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 6,5 reizes vairāk nekā 2013.gadā, ziņo aģentūra BNS.

Savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga par 95,9% – līdz 173,6 tūkstošiem eiro, liecina datubāzē "Lursoft" pieejamais kompānijas finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gada "iCotton" iegādājās ražošanas iekārtas no Krievijas un sāka jauno iekārtu izmantošanu. Patlaban kompānija turpina ražot standarta produkciju Krievijas un Ukrainas tirgum.

Pagājušajā gadā apgrozījums vietējā tirgū bija 0,5% no kopējā apgrozījuma, savukārt eksports bija 99%. "Ievērojamākais pārdošanas apjoms sasniegts eksporta tirgū Krievija," norāda "iCotton" vadība.

Finanšu pārskats liecina, ka 2014.gadā produkcija Krievijā un Ukrainā realizēta 5,556 miljonu eiro apmērā un tas ir 6,7 reizes vairāk nekā 2013.gadā.

Vadības ziņojumā sacīts, ka kompānija pērn lielu uzmanību ir veltījusi ražošanas izmaksu kontrolei.

Šogad "iCotton" vadība plāno īstenot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā iesniegto projektu, kurā ražošanā tiks ieviesti jauni produkti, kā arī uzbūvēta jaunā ražotne un sākta tās darbība. "Tas ļaus palielināt  apgrozījumu un darbinieku skaitu," norāda uzņēmumā, atzīmējot, ka arī turpmāk kompānijas prioritātes būs tālāka ražošanas izmaksu kontrole, optimizācija un ražošanas efektivitātes paaugstināšana.

2013.gadā "iCotton" strādāja ar 880,9 tūkstošu eiro apgrozījumu un cieta 88,6 tūktošu eiro zaudējumus.

"iCotton" ir dibināts 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir četri miljoni eiro, un tas uz pusēm pieder Krievijas pilsonim Maralbekam Gabdsatarovam un Itālijas kompānijai "Sanitars S.P.A", liecina datubāzes "Lursoft" informācija.