Sešu mēnešu periodā no 2022. gada augusta līdz šā gada janvāra beigām Latvijā reģistrēti vairāk nekā 24,2 tūkstoši nekustamo īpašumu darījumu, liecina "Lursoft" apkopotā informācija. No tiem 47,39% bija darījumi ar telpu grupām (dzīvokļiem), 34,09% – ar zemi, bet 18,52% – ar zemi un ēkām.


Protams, visvairāk – teju trešā daļa no visiem darījumiem, kā allaž, reģistrēta Rīgā. Taču pirmajā piecniekā ir arī Liepāja un Dienvidkurzemes novads. Interesanti, ka apskatītajā periodā Liepājā bijis Latvijā vislielākais telpu grupu (dzīvokļu) darījumu īpatsvars, lielāks pat nekā nekā Rīgā. Liepājā darījumi ar dzīvokļiem veido 81,68% no kopējā nekustamo īpašumu darījumu skaita, kas reģistrēti šajā pašvaldībā, bet Rīgā – 78,12%.


Vidējā darījuma summa dzīvokļiem Liepājā laika periodā no pagājušā gada augusta līdz šā gada janvārim ir 24,71 tūkst. eiro, savukārt Rīgā – 64,08 tūkst. eiro.


Savukārt analizējot datus par zemi ar būvēm, "Lursoft" secinājis, ka Rīgā, Liepājā un Rēzeknē ir bijis viszemākais šādu darījumu īpatsvars, bet augstākais – Valkas, Saulkrastu un Smiltenes novados.


Nekustamo īpašumu darījumi apskatāmajā periodā ik mēnesi reģistrēti visu pašvaldību teritorijās, liecina "Lursoft" apkopotie dati. Visvairāk to bijis Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā un Liepājā, savukārt TOP 5 noslēdz nevis kāda no Pierīgas pašvaldībām, bet gan Dienvidkurzemes novads.


"Lursoft" izpētījis, ka šajā Kurzemes reģiona novadā reģistrēto nekustamo īpašumu darījumu skaits pa mēnešiem ir ļoti mainīgs, tostarp atsevišķos mēnešos darījumu skaita ziņā apsteidzot pat lielās pilsētas. Šāda situācija bijusi, piemēram, aizvadītā gada oktobrī, kad Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 149 nekustamo īpašumu darījumi, kamēr Daugavpilī – 120, Liepājā – 117, bet Jūrmalā – 108.


Kopumā kopš 2022. gada augusta sākuma līdz šā gada janvāra beigām Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 598 nekustamo īpašumu darījumi par kopumā 22,42 milj. eiro. "Lursoft" izpētījis, ka vairāk nekā puse (52%) no šajā periodā Dienvidkurzemes novadā reģistrētajiem nekustamo īpašumu darījumiem bijuši darījumi ar zemi. Arī augstākās zemes darījumu vidējās vērtības apskatītajā periodā reģistrētas Dienvidkurzemes novadā (50,19 tūkst. eiro vidēji par zemes darījumu) un Jūrmalā (45,59 tūkst. eiro).


Pašvaldības, kurās reģistrēts visvairāk nekustamo īpašumu darījumu
1.Rīga: 7645 darījumi;
2.Daugavpils: 737 darījumi;
3.Jūrmala: 608 darījumi;
4.Liepāja: 603 darījumi;
5.Dienvidkurzemes novads: 598 darījumi.