Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes sēde, kas notika 10. janvārī, pieņemts lēmums slēgt apbūves tiesību līgumu ar SIA "EIPU", atbalstot uzņēmuma vēlmi attīstīt ūdens termināla projektu, portālu irliepaja.lv informēja SEZ pārvaldnieka pienākumu izpildītājs Uldis Hmieļevskis.

Jau 2020. gada 18. decembrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde un SIA "EIPU" noslēdza līgumu. Saskaņā ar šo līgumu, uzņēmumam tika rezervētas tiesības noslēgt līgumu par apbūves tiesību piešķiršanu uz Liepājas ostas teritorijā esošā nekustamā īpašuma Oskara Kalpaka iela 117.

Tā kā SIA "EIPU" izpildījusi rezervācijas līgumā iekļautos nosacījumus un SEZ pārvalde pērnā gada 20. decembrī ir saņēmusi Liepājas būvvaldes atzinumu par izstrādāto būvprojektu minimālā sastāvā "Ūdens uzpildes terminālis Oskara Kalpaka ielā 117", SEZ valde lēmusi par apbūves tiesību līguma slēgšanu, portālu irliepaja.lv informēja Hmieļevskis.

SEZ valde nolēmusi slēgt ar SIA "EIPU" līgumu par apbūves tiesību piešķiršanu būvprojekta "Ūdens uzpildes terminālis, Oskara Kalpaka ielā 117, Liepājā" realizēšanai, apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai uz 30 gadiem.

Dzeramā ūdens termināla būvniecība plānota ar mērķi nodrošināt tālāku dzeramā ūdens tirdzniecību. Termināla būvniecību plānots pabeigt līdz 2022. gada beigām.

Plašāka informācija par uzsāktā projekta iecerēm un realizāciju būs pieejama līdz ar būvatļaujas saņemšanu no Liepājas pilsētas Būvvaldes un reālo būvdarbu uzsākšanu, sola SEZ pārvalde.

Uzņēmums SIA "EIPU", kura vienīgais valdes loceklis ir liepājnieks Krists Griģis (pirms tam – Antra Griģe) un kura darbības veids ir dzērienu vairumtirgošana, reģistrēts 2018. gada decembrī Jaunajā ostmalā 1, tajā pašā adresē, kur reģistrēts cits Griģiem piederošs uzņēmums – SIA "Bātas avots".


Kopš 2021. gada februāra SIA "EIPU" 100% īpašnieks ir Kiprā reģistrēts uzņēmums "LIFEBLNC Limited", bet kā patiesā labuma guvējs norādīts kāds Kipras Republikas pilsonis Chrysanthou Chrysanthos.

Pēc "Lursoft" datiem vēl 2020. gadā uzņēmumā nebija neviena darbinieka.