Vienu no diviem martā izsolē pārdotajiem bijušajiem Jūras spēku patruļkuģiem iegādājies uzņēmēja Luija Fonteina sievai Ivonnai Kalitai piederošais uzņēmums "Fontaine.Ent.".

Kā aģentūrai LETA apstiprināja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" Komunikācijas daļas vadītāja Jolanta Grāmatniece, bijušais patruļkuģis "P-03 Linga" par 12 800 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, pārdots uzņēmumam "Fontaine Ent.".

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Fontaine.Ent." vienīgā īpašniece ir Kalita - Liepājas uzņēmēja Stīna Lorensa, kurš plašāk pazīstams ar pseidonīmu Luijs Fonteins, sieva. Savulaik šī uzņēmuma kapitāldaļu turētājs bija Fonteins.

Jau ziņots, ka VAS "Valsts nekustamie īpašumi" martā izsolē pārdeva divus bijušos Jūras spēku patruļkuģus - P-02 "Lode" un P-03 "Linga".

"Lode" tika pārdota par 13 300 eiro, bet "Linga" par 12 800 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Katra kuģa izsolē piedalījās seši dalībnieki.

Pagājušā gada oktobrī SIA "Dzieti" veiktajā novērtējumā teikts, ka šo kuģu kā metāllūžņu vērtība ir 6300 eiro katram. Katra kuģa izsoles cena bija noteikta 6300 eiro.

Kuģi "P-02 Lode" un "P-03 Linga" reģistrēti Jūras spēku reģistrā 2001.gada jūnijā. Pašlaik kuģi no reģistra ir izslēgti. Abi kuģi būvēti 1968.gadā Norvēģijā.