No 9. līdz 12. jūlijam Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs apmeklēja Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku.
Kronbergs tur viesojās, lai tiktos ar Minskas pilsētas vadību, Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, Darba dēvēju konfederācijas pārstāvjiem un kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvjiem un uzņēmējiem pārrunātu sadarbības veicināšanas jautājumus investīciju piesaistes un uzņēmējdarbības attīstības jomā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.
Kā norādīja Kronbergs, tikšanās noritējusi ļoti veiksmīgi. Pārrunātas nākotnes sadarbības iespējas ar Liepājas pilsētu, un Baltkrievijas pārstāvji atzinuši, ka pārskatīs stratēģiskā līmenī turpmākās sadarbības iespējas.
"Baltkrievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārskatīs iespējas daļu Baltkrievijas tirdzniecības kravu virzīt caur Liepājas pilsētas ostu. Tas būtu liels ieguvums Liepājas pilsētai un ieguldījums ostas un visas pilsētas attīstībā,” norāda Kronbergs.
Tāpat viesošanās laikā Ģirts Kronbergs ticies arī ar Ķīnas energoinženierijas koncerna vadītāju Baltkrievijā; minētajam koncernam ir interese par loģistiku un lielās infrastruktūras būvniecību Latvijā.
Kronbergs atzina, ka sarunās Baltkrievijas pārstāvji iepazīstināti ar dažādajām Liepājas ekonomikas iespējām, un sarunu partneri novērtējuši Liepājas ražošanas un pakalpojumu nozares konkurētspēju starptautiskā mērogā. Tāpat saņemts atzinīgs novērtējums par Liepājas sasniedzamību – vairāki sadarbības partneri norādījuši uz to, ka Liepāja sevi ir pierādījusi kā attīstītu centru ne tikai Baltijas jūras reģionā, bet arī plašākā mērogā, un tas ir pamats, lai jau stratēģiskā līmenī izvērtētu un pārskatītu nākotnes sadarbības iespējas.


























