Pagājušajā gadā Latvijas uzņēmumi nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 7,58 miljardus eiro, no tiem 5,28 miljardus eiro – Rīgā reģistrētie uzņēmumi. Lielāko nodokļu maksātāju saraksta galvgalī atrodas degvielas tirgotāji, kā arī valsts lielās kapitālsabiedrības.

Lai izceltu arī reģionos reģistrēto uzņēmumu nozīmi tautsaimniecībā un pienesumu valsts budžetam, "Lursoft" apkopojis informāciju par lielākajiem nodokļu maksātājiem reģionos. Tādēļ piedāvājam informāciju par Kurzemi un Liepāju.

Puse no Top 20 lielākajiem nodokļu maksātājiem Kurzemē reģistrēti Liepājā, liecina "Lursoft" apkopotā informācija. Vēl sešiem uzņēmumiem juridiskā adrese reģistrēta Ventspilī, bet vēl pa vienam ir no Dundagas, Grobiņas, Priekules un Rojas novadiem.

Lielākais nodokļu maksātājs starp Kurzemes uzņēmumiem 2019.gadā bijis AS "UPB”, kas VID administrētajos nodokļos samaksājis 8,86 milj.eiro. Tas ir par 15,77% vairāk nekā gadu iepriekš. Liepājas reģionālā slimnīca ar 6,724 miljoniem ieņem trešo vietu, bet V.Biļuka komercfirma "Evija" ir ceturtā - 6,046 miljoni,

Straujākais samaksāto nodokļu pieaugums starp Kurzemes Top 20 lielākajiem nodokļu maksātājiem pēdējā gada laikā bijis SIA "Quality Jobs” no Ventspils. "Lursoft" dati rāda, ka 2018.gadā nodokļos uzņēmums samaksājis 1,33 milj. eiro, bet pagājušajā gadā tie bijuši jau 2,13 miljoni. Uzņēmums nodarbojas ar elektronisko sistēmu produktu ražošanu un ražošanas pakalpojumu sniegšanu, darbojoties industriālo sistēmu, datu tīklu infrastruktūras, ierīču interneta, kā arī medicīnas un vairāku citu tirgu nišu segmentos.

Ceturtā daļa no sarakstā iekļuvušajiem Top 20 lielākajiem nodokļu maksātājiem Kurzemē saistīti ar tirdzniecību. Jānorāda, ka kopumā visi Kurzemes teritorijā reģistrētie uzņēmumi aizvadītajā gadā valsts kopbudžetā nodokļos samaksājuši 312,70 miljonus eiro. Salīdzinot Kurzemes lielāko nodokļu maksātāju pērn samaksātās nodokļu summas apjomu ar 2018.gadu, redzams, ka gada laikā pieaugums bijis par 6,61%.

"Lursoft" apkopotā informācija rāda, ka Kurzemē reģistrētie uzņēmumi 2019.gadā ar darba vietām nodrošinājuši 60,99 tūkstošus cilvēku (8,07% no visiem darbiniekiem, kurus 2019.gadā nodarbinājuši Latvijā reģistrētie uzņēmumi), no tiem 7,8 tūkstošus – Top 20 lielākie nodokļu maksātāji.