Piektdien, 1.oktobrī, Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), tiks atklāta pasaules izstāde "EXPO 2020", kuras ietvaros līdz 2022. gada 31. martam trīs tematiskos kvartālos – Ilgtspējība, Mobilitāte un Iespējas – 192 valstis dalīsies jaunākajās biznesa un investīciju iespējās.


Latviju "EXPO 2020" dažādos formātos pārstāvēs ap 200 dalībnieku: 120 uzņēmēju dosies uz Dubaiju, lai piedalītos pasaules izstādē klātienē, 80 to darīs neklātienē, un vēl daudz vairāk piedalīsies pastarpināti. Kā portāls irliepaja.lv uzzināja pilsētas domē, arī vairāki Liepājas uzņēmumi piedalīsies izstādē: "Lauma Medical", "NordePlast", "Blue Shock Race", "Fertilizer Group".


Latvijas paviljons "EXPO 2020" atradīsies "Iespēju kvartālā", izvietots ēkas pirmajā un trešajā stāvā, kur vedīs cauri Latvijas stāstam, iepazīstinās ar uzņēmēju piedāvājumu un kļūs par telpu veiksmīgām biznesa sarunām un sadarbībai, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).


Paviljona pirmajā stāvā būs apskatāma Latvijas ekspozīcija, kas radīs pieredzi un sajūtas par vietu, no kuras mēs nākam. Izmantojot dažādu audiovizuālo tehnoloģiju iespējas, apmeklētājiem būs iespēja doties cauri četrām dažādām telpām, lai dzirdētu stāstus par Latvijas cilvēku un uzņēmumiem sasniegumiem, kā arī mūsu valsts piedāvātajām iespējām.


Pirmajā telpā Latvija tiks rādīta kā jauna un enerģiska valsts, kurā ir plašas iespējas attīstībai; otrajā  tiks demonstrēts Latvijas unikālais piedāvājums un atklāts, ko spēj uzņēmēji. Trešā telpa būs veltīta Latvijas spējai savienot nesavienojamo, radot pievienoto vērtību arī tur, kuri citi to nespēj ieraudzīt. Savukārt ceturtā, noslēdzošā telpa, būs veltīta jaunatklāšanas garam un spējai radīt inovācijas.


Ekspozīcijas apskatei būs nepieciešamas 12 minūtes. Atbilstoši drošības noteikumiem vienā telpā vienlaikus varēs atrasties 8 cilvēki, bet visā ekspozīcijā – 16 cilvēki.


Paviljona trešā stāva telpas savukārt būs vieta, kur Latvijas uzņēmumi iepazīstinās ar jaunāko, ko var piedāvāt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, farmācijā, pārtikas rūpniecībā, transporta un loģistikas nozarē, kā arī demonstrēs inovatīvākos būvniecības materiālus un citus sasniegumus. Te būs sākums jauniem sadarbības projektiem, ko vēlāk gan Latvijā, gan citviet dzirdēsim kā veiksmes stāstus.


Katru dienu paredzēta kādas valsts nacionālā diena, bet vispiesātinātākās būs novembra beigas un decembra sākums, kad AAE svin valsts 50 gadu jubileju. Šajā laikā – 27. novembrī – plānota arī Latvijas nacionālā diena "EXPO 2020" ietvaros.


Latvijas dalību EXPO 2020 organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar LIAA.